• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir’de müsilaj değil kirlilik var

Sosyal medyada paylaşılan ve İzmir’de tedirginlik yaratan görüntülerin müsilaj değil fosseptik atıklardan kaynaklandığı ortaya çıktı.

İzmir’de müsilaj değil kirlilik var

11.6.2021

Marmara Denizi'ni etkisi altına alan müsilaj (deniz salyası) paniği devam ederken, İzmir Körfezi'nde de benzer görüntülerin oluşması vatandaşları tedirgin etti.

FOSSEPTİK ATIKLARDAN
PASAPORT Vapur İskelesi yakınlarındaki sosyal medyada paylaşılan fotoğraflardaki deniz kirliliğini müsilaja benzeten vatandaşlar bir an önce önlem alınmasını istedi. KONUYLA ilgili Yeni Asır'a açıklama yapan Vali Yavuz Selim Köşger, ortaya çıkan görüntülerin müsilaj değil kirlilik olduğunu söyledi. İZMİR Körfezi'nin oligotrofik ve ötrofik zonlarında mikroplankton boy dağılımı spektrumlarının karşılaştırılması konusunda bilimsel araştırmaları bulunan Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Yurga da ortaya çıkan görüntülerden haberdar olduğunu ve bunların kesinlikle müsilaj değil fosseptik atıklarından kaynaklanan bir kirlilik olduğunu söyledi. Öte yandan sosyal medyada paylaşılan fotoğrafların fotomontaj olabileceği iddia edildi.

TOLGA TEKİN

İzmir’de müsilaj değil kirlilik var haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.