• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hava sıcaklığı alarm veriyor

İZMİR, Aydın, Denizli, Manisa ve Muğla’da etkili olan aşırı sıcaklar vatandaşı bunalttı. Plajlarda yoğunluk yaşanırken, Manisa’da ise 6 kişi, sıcağa bağlı şikayetler nedeniyle hastanelere başvurdu

Hava sıcaklığı alarm veriyor

2.7.2021

Ege'de etkili olan sıcak hava, İzmir, Aydın, Denizli ve Manisa'da sokağa çıkmak zorunda olan vatandaşlara zorluk yaşatıyor. Termometrenin 40 dereceyi geçtiği İzmir'de de özellikle öğleden sonra sokak ve caddelerdeki yoğunluğun azaldığı gözlendi. Kentte dışarıda vakit geçiren çok sayıda vatandaşın gölgelik alanlara sığındığı, bazı çocukların ise İzmir Körfezi'nde yüzdüğü görüldü.

NEM YÜZDE 45'E ÇIKTI
Termometrelerin 42 dereceyi gördüğü Aydın'da, özellikle sahil ilçelerinde nemin yüzde 45 seviyesine çıkması sonucu oluşan bunaltıcı hava, sokaklardaki insan yoğunluğunu azalttı. Dışarıda bulunan vatandaşlar ise park ve gölgelik alanlarda vakit geçirdi, bazı vatandaşların süs havuzlarındaki suyla serinlemeye çalışmaları dikkati çekti. Kentin önemli turizm merkezlerinden Kuşadası ve Didim ilçelerinde de plajlarda yoğunluk yaşanıyor. Denizli'de de sıcaklığın 40 dereceye ulaşması sokaklardaki yoğunluğu azaltırken Denizli-Antalya karayolunun Cankurtaran mevkisinde asfaltta erimeler meydana geldi. Sıcaklığın 41 derece seyrettiği Manisa'da da parklardaki gölgelik alanlar doldu.

OLUMSUZ ETKİLİYOR
Salgın sürecindeki kısıtlamaların kalkmasıyla sabah saatlerinde sokaklarda görülen hareketlilik bunaltıcı havanın etkisiyle öğleden sonra yerini yeniden sakinliğe bıraktı. Kentte 6 kişinin sıcak havaya bağlı şikayetler nedeniyle hastanelere başvurduğu öğrenildi. İzmir'de Meteoroloji 2'nci Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olduğu bildirildi. Dün 41 dereceye ulaşan hava sıcaklığının bugün 36, cumartesi 33, pazar 32, pazartesi 33 derece olması, salı gününden itibaren ise 35 ila 36 dereceler arasında seyredeceği öğrenildi.

5 GÜNDE 486 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
SICAK havalar Kanada'yı da olumsuz etkiledi. British Columbia eyaletinde aşırı sıcaklarda kaydedilen ölümlerin normalin üç katına çıktığı ve son 5 günde 486 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Kanada'nın batısında tüm zamanların en yüksek sıcaklık rekorlarını kıran sıcak hava dalgası can kaybını arttırıyor.

Hava sıcaklığı alarm veriyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.