• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Skandal sözleri büyük tepki çekmişti! Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda'nın davasında yeni gelişme

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" ve çeşitli suçlamalarla dava açılan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda'nın yargılanmasına devam edildi.

Skandal sözleri büyük tepki çekmişti! Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın davasında yeni gelişme
AA

08.07.2021, 15:59

İzmir 34. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya Halil Arda'nın avukatı Ayşe Zübeyde Aydın ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Gülşen Gezici katıldı.

Avukat Gülşen Gezici, dinlenen tanıklar ve sundukları ekran görüntülerinin, paylaşımların sanığın sayfasından yapıldığını belgelediğini, Facebook'tan bilgi ve belge getirtilmesine gerek olmadığını savunarak, bu nedenlerle sanığın cezalandırılmasını talep ettiklerini söyledi.

Halil Arda'nın avukatı Ayşe Zübeyde Aydın ise söz konusu paylaşımların müvekkili tarafından yapılmadığını öne sürerek, Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığından alınan raporda yazışmaların tespit edilemediğinin ve Facebook'tan tespit edilmesi gerektiğinin belirtildiğini aktardı.

Aydın, bu nedenle ilgili bilgilerin ABD'deki Facebook şirketinden istenmesini talep etti.

Mahkeme Başkanı, Facebook'un genel merkezine müzekkere yazılmasına ve eksiklerin tamamlanmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Dava süreci
Geçen yıl ocak ayında Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda'ya ait olduğu öne sürülen sosyal medya hesaplarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içerikli paylaşımların yapıldığı iddiasıyla İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmış, Arda hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik", "halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama", "halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama" ve "suçu ve suçluyu övme" suçlarını işlediği iddiasıyla dava açılmıştı.

Halil Arda, katıldığı duruşmada suçlamaları kabul etmemiş, iftira ve komploya maruz kaldığını savunmuştu.

CHP'li İzmir Gaziemir Belediyesi'nden kaçak inşaat skandalı!

Skandal sözleri büyük tepki çekmişti! Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda'nın davasında yeni gelişme haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.