• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

AK Partili Sürekli’den Tunç Soyer'e tepki: Bir 'mazeret fabrikası’ gibi

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in adaylık sürecinde verdiği sözleri, videoları ile birlikte paylaşarak, körfez kirliliği ve trafik sorunu konusunda Soyer’in vaatlerini unutturamayacağını ve sorumluluklarından kaçamayacağını söyledi.

AK Partili Sürekli’den Tunç Soyer’e tepki: Bir ’mazeret fabrikası’ gibi
İHA

16.07.2021, 15:41

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i vaatleri üzerinden eleştirdi. Sürekli, "İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Soyer, bir mazeret fabrikası' gibi çalışıyor" dedi.


Kerem Ali Sürekli, "Vaatlerini gerçekleştiremedikçe, en temel, en hayati sorunları çözemedikçe; bir bahaneye sarılıp algı yönetmeye çalışıyor. 3 yıl sonra İzmir Körfezi'nde yüzeceğini vaat eden Soyer, 3. hizmet yılında körfez ve derelerde kirlilik ve koku katlanarak artarken, 'Ben Çevre ve Şehircilik Bakanı mıyım?' diyecek kadar da ileri gidebiliyor. Halkın zihninde yetki karmaşası yaratıp sıyrılmaya çalışıyor" şeklinde aktardı.

Tunç Soyer'in adaylık sürecinde körfez ile ilgili vaatlerini dile getirdiği videoyu da paylaşan Sürekli, şöyle devam etti:
"Kanal İstanbul projesini işaret edip Gediz Nehri'ni kirlilikten kurtarmanın maliyet hesabını yaparak göz boyamaya, hedef şaşırtmaya çalışıyor. Bu karşılaştırması su götürmez. Bu matematik tutmaz. Soyer, vaatlerini bu yolla unutturamaz, sorumluluklarından böyle kaçamaz. Güzelbahçe'de dalıp balık adam pozu vererek körfezdeki kirlilik ve koku sorununu; küresel ısınma gerekçesi ve su sempozyumlarıyla alt yapı ve içme suyu sorunlarını çözemezsiniz. Vaatlerinizi unutturamazsınız."Tunç Soyer'in yine adaylık sürecinde trafik sorununa çözüm getireceği videoları paylaşan Başkan Sürekli, "Trafik sorununun ve verdiğiniz sözlerin üstünü de metro tünelinde sabah koşusu yaparak, kordonda bisiklete binip, araç hesap tabloları çizerek, gerçeklikle bağdaşmayan çözümler önererek örtemezsiniz." dedi.

‘Parası olmayanlar merkeze gelmesin’

AK Partili Sürekli’den Tunç Soyer'e tepki: Bir 'mazeret fabrikası’ gibi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.