• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Zeytin ağaçları kaderine terk edildi

Zeytin ağaçları kaderine terk edildi

21.7.2021

İzmir'in Foça ilçesinde bulunan zeytin ağaçlarının hemen yanında bulunan mezarlık duvarı çöktü. Yağan yağmurlar sonrasında toprak kalkınca, zeytin ağaçlarının kökleri açığa çıktı. Vatandaşların bildirmesine rağmen müdahale etmeyen İzmir Büyükşehir Belediyesi adeta yüzyıllık ağaçları kurumaya terk etti.

ACİL MÜDAHALE ŞART
Zeytin ağaçlarının giderek güçsüzleşmesi nedeniyle vatandaşlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ve Foça Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne defalarca müracaat etmesine rağmen ağaçların ölmemesi için gereken müdahaleler yapılmadı. Konu ile alakalı olarak Yeni Asır Gazetesi'ne konuşan vatandaşlar, "Burada bulunan zeytin ağaçları biz kendimizi bildik bileli var. Eğer acil müdahale edilmezse kuruyup yok olacaklar"
ifadelerini kullandı.

Zeytin ağaçları kaderine terk edildi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.