• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Karavancılar, yangından kaçıp şehir merkezinde kamp kurdu

Yaz aylarında karavanlarına atlayıp ormanlık alanlarda kamp kuran karavancılar, hem orman yangınlarına karşı tedbirli davranmak hem de ormanlara girişin yasaklanması nedeniyle şehir merkezine yakın bölgelerde kamp kurmaya başladı.

Karavancılar, yangından kaçıp şehir merkezinde kamp kurdu
İHA

06.08.2021, 12:03

Antalya ve Muğla'da meydana gelen orman yangınları, karavancıların da şehir merkezlerine yakın noktalara itti. Karavanları ile ormanlık alanlarda kamp kuran karavancılar, olası bir orman yangınına karşı tedbirli olmak ve ormanlara girişin yasaklanması nedeniyle soluğu İzmir'deki İncilatı Kent Ormanı'nda aldı. Şehir merkezine yakın bir noktada yeşilin hakim olduğu alanda kamp kuran vatandaşlar, havaların sıcak olması nedeniyle karavanlarında vakit geçiriyor."İNCİRALTI, KARAVANCILARIN TOPLANMA MERKEZİ GİBİ OLDU"
İzmirli Mesut Bayır, "Karavancılar, şehir merkezlerine gelmeye başladı. Zaten ormanlara girişler de yasaklandı. İnciraltı Kent Ormanı, karavancıların toplanma merkezi gibi oldu. Hava çok sıcak, bunalıyoruz.

Yangınlar büyük felaket oldu. İnşallah en kısa zamanda yangınlar biter. Karavancılar doğada olmak ister. Şehirden kaçıp yeşillik arar. Ancak şu an şehir merkezindeyiz. Günlerimiz burada sakin geçiyor. Sıcaklardan kaçıp geldik. Karavan hayatı çok güzel" dedi."YANGINLAR OLUNCA KORKTUK"
Eşiyle birlikte karavanda kalan İbrahim Baytekin ise, "Burası bizim şehir hayatından kurtulduğumuz bir nokta. İzmirliler burada rahat ediyor. Belediye başkanımız da bize bir imkan sundu. Burada nefes alıyoruz. Ben Foça'daydım. Oranın da yanabileceğini düşünerek buraya kaçtık. Kaldığımız yer ormana yakındı. Yangınlar olunca korktuk. Hava da sıcak olduğu için tedirgin olduk. Yangının olmasını istemeyiz ama önlem almamız gerekiyordu. Olası bir durumda yangın söndürme çalışmalarını etkilemek, trafik sıkışıklığına yol açmak istemedik" diye konuştu.HAVA SICAKLIKLARI DÜŞÜYOR
Öte yandan İzmir'de 40 dereceyi bulan hava sıcaklıklarının da yarından itibaren düşeceği belirtildi. Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, mevsim normallerinin 6-8 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıkları yarından itibaren 6-8 derece düşecek ve Ege Bölgesi'nin bazı kesimlerinde yağışlı hava hakim olacak.

Karavancılar, yangından kaçıp şehir merkezinde kamp kurdu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.