• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir Enternasyonal Fuarı törenle açıldı

İzmir Enternasyonal Fuarı törenle açıldı

4.9.2021

İZMİR Enternasyonal Fuarı (İEF), Kültürpark'taki Atatürk Açıkhava Tiyatrosunda düzenlenen törenle 90'ıncı kez kapılarını açtı. Törene katılan Ticaret Bakanı Mehmet Muş; İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve protokol üyeleri birlikte açılış kurdelesini kesti.

ÜLKE TİCARETİ İÇİN ÖNEMLİ

TÖRENDE konuşan Bakan Muş, "İzmir, Ege Bölgesi'nin incisidir. Gazi Mustafa Kemal öncülüğünde İstiklal Harbi'mizin ve Milli Mücadele hareketimizin sembol kentidir ve gönlümüzdeki yeri ayrıdır" diye konuştu. Türkiye'nin ticareti için önem taşıyan ve daha pek çok ilkleri taşıyan İEF'nin devam ettiğine değinen Muş, "İEF'nin mirasına büyük önem veriyoruz. Bu yıl salgın nedeniyle uluslar arası temsilcileri ağırlayamadık. İnşallah önümüzdeki yıl fuar programı ve iş günleri etkinliğini geniş bir katılımla fiziki olarak gerçekleştireceğiz" dedi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger de İEF'nin kentle özdeşleştiğini, İzmir ve Ege'nin can damarlarından olduğunu ifade ederek burada emeği geçenlere teşekkür etti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise İEF'nin sadece İzmir'le sınırlı kalmadığını ve tüm dünyayı sardığını belirterek fuarın yalnızca bir etkinlik değil, memleketin bir kültür mirası olduğunu belirtti. İEF 12 Eylül'e kadar açık kalacak.

İzmir Enternasyonal Fuarı törenle açıldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.