• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir’de aşıya talep mutluluk verici”

İzmir, ilk doz aşıda yüzde 87 barajını geçti. Nüfusun yüzde 88-89’unun en az bir doz korona virüs aşısını yaptırdığını söyleyen Vali Yavuz Selim Köşger, “En fazla kişiye ulaşmak için çalışıyoruz” dedi

“İzmir’de aşıya talep mutluluk verici”

14.9.2021

İzmir'de nüfusun yüzde 88-89'u en az bir doz korona virüs aşısı yaptırdı. İkinci doz aşı olanların oranı ise yüzde 70 olarak açıklandı. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri yetkilileri, İzmirlilerin aşıya rağbetinin ve randevuya uyumunun iyi durumda olduğunu söyledi.

"İzmir'de aşıya olan talep mutluluk verici" diyen İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger "İzmir'de aşıya olan talebi mümkün olan en kısa sürede karşılamaya çalışıyoruz. Hem aile sağlığı merkezlerinde hem de kamu, üniversite ve özel hastanelerde Kovid aşılamasını sürdürüyoruz. Hedef nüfus sürekli güncelleniyor ancak şu an için Türkiye ortalamasında İzmir ilk sıralarda yer alıyor. Mümkün olan en fazla sayıda kişiye bir an önce aşılamasını yapmak üzere çalışmaya devam ediyoruz" dedi.

GÜNDE 50 BİN AŞI
İlk doz aşılamada yüzde 87 barajının geçilmesinin mutluluk verdiğini belirten Vali Köşger, şunları söyledi: "İzmir'de gece gündüz demeden cefekarca çalışan sağlık ekiplerimiz tarafından günlük ortalama 50 bin civarında aşı yapılıyor. Bazı günler bu sayıların üzerine çıktığımız da oluyor. Bir an önce pandeminin sonlanması için aşılama çalışmalarının var gücüyle devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bir yandan filyasyon çalışmaları 1,5 yıldan fazla süredir aynı hızla ve titizlikle sürüyor. Aşılanmış olmak, tedbirleri elden bırakmayı gerektirmiyor. Aşılı da olsak maskemizi takmamız, mesafemizi korumamız lazım. Temizlik kurallarına da dikkat etmeye devam etmeliyiz" dedi.

■ FATİH ŞENDİL

“İzmir’de aşıya talep mutluluk verici” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.