• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

“İzmir’deki yurtlarda hala boş yerler var”

“İzmir’deki yurtlarda hala boş yerler var”

21.9.2021

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kırklareli ziyaretinde dile getirdiği "20 yıldır yurt sorununu çözemediler. Kırklareli'nden bütün Türkiye'ye sesleniyorum: 1 yıl içinde yurt sorununu çözmezsem siyaseti bırakacağım" sözlerinin ardından Kredi ve Yurtlar Kurumu İzmir Bölge Müdürü Murat Eskici'den açıklama geldi. İzmir'de 16 bin kişi kapasiteli devlet yurdu bulunduğu belirten İl Müdürü Eskici şunları söyledi: "Bugün itibariyle yüzde 10 ile 15 arasında yurtlarımızda boşluk var. Yine bugünden itibaren puanlama sıralamasına göre kalan boş yerlerimizi de öğrencilerimizle dolduracağız. Ayrıca yine kentte Bakanlığımızın denetiminde 17 bine yakın özel yurt var. İzmir'de özel ve devlet üniversitesi olarak 190 bine yakın kentte üniversite öğrencimiz var. Ayrıca halen projeleri tamamlanmış inşaatlarıma başlamış,16-17 bine yakın öğrenci kapasiteli yurt inşaatlarımız devam ediyor."

■ FATİH ŞENDİL
“İzmir’deki yurtlarda hala boş yerler var” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.