• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir yine sular altında

24.11.2021

İzmir yine sular altında

İzmir'de dün öğle saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağmur nedeniyle kentin birçok noktasında su taşkınları yaşandı. Çankaya, Alsancak, Konak ve Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nın da aralarında yer aldığı birçok bölgede görüntüler, İtalya'nın Venedik şehrini andırdı.

Her yağmur sonrası dükkanlarına su basmaması için çaba gösterdiklerini belirten esnaf, "Artık bıktık. Bu yıl neredeyse ilk kez bu yoğunlukta bir yağış yaşandı ve biz daha ilk yağmurda yine sel afetiyle uğraşmak zorunda kaldık. İzmir'de altyapı yatırımları yapılmadığı için bu kışı yine böyle sık sık su baskınlarıyla geçireceğiz anlaşılan. Belediye bu sorunu çözemeyecekse neyi çözecek! Bir değil, iki değil, onlarca yıldır bu böyle" dedi. Saat 17.00 sıralarında etkisini artıran sağanak nedeniyle, Karabağlar ve Konak ilçelerindeki bazı cadde ve sokaklar da suyla doldu.

"ÇÖZÜM ÜRETİLSİN"
Alsancak'taki Şevket Özçelik Sokak'ta bulunan ve İzmir'in simge mekanlarından biri olan Karaca Sineması'nın giriş kısmını su bastı. Sinema personeli, yağmur suyunu kendi çabasıyla tahliye ederken, sokak üzerindeki bazı iş yerleri de yağmur suyundan olumsuz etkiledi. Karaca Sineması'nın işletmecisi Serdar Arslan, "Bu sokakta her zaman böyle su baskınlarıyla karşılaşıyoruz ve şu ana kadar bir çözüm bulunabilmiş değil. Yetkililerden buraya bir çözüm üretmesini bekliyoruz" dedi.

■ MERT ALPDÜNDAR