• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir Büyükşehir'e asfalt tepkisi

İzmir Büyükşehir’e asfalt tepkisi

25.11.2021

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Seferihisar ilçesi Gödence, Gölcük ve Çamtepe mahallelerinde iki ay önce yaptığı asfalt yollar ilk yağmurda bozuldu. 40 kilometrelik yolun Gödence ile Çamtepe mahalleleri arasındaki 6 kilometrelik kısmındaki asfaltın bozulmasına tepki gösteren vatandaşlar, "Asfalt ağladı derler ya, ilk yağmurda bizim asfalt gerçekten ağladı" dedi.

YOLLARIN HALİ İÇLER ACISI
CHP eski İl Genel Meclis üyesi Mehmet Şenel, "Yollar adeta köstebek yuvasına dönmüş durumda. Tepkiler üzerine asfalt üzerine şimdi yama yapılmış ancak bu da sağlıklı değil. Silindirle resmen attıkları asfaltın üzerinden geçip bırakmışlar" ifadelerini kullandı. Çamtepe Muhtarı Halil Dikmen ise, "Bu zamanda böyle bir asfalt yapılmamalı. Belediyenin parasına yazık. Muhtar olarak biz utanıyoruz. Belediyenin kontrolörü var, bunları görmüyor mu? Yola yapılan yamalara bakın, böyle yama olur mu?" diye konuştu. Yolların haline isyan eden vatandaşlar ise sorunun bir an önce çözülmesini istediler.

BİTMEYEN YOL ÇALIŞMASI VATANDAŞI MAĞDUR EDİYOR
İZMİR'İN Karabağlar ilçesi Günayaltı Mahallesi sakinleri günlerdir devam eden yol çalışması nedeniyle isyan etti. 4095 sokak üzerinde olan altyapı çalışmaları nedeniyle 588 numaralı belediye otobüsünün de güzergahının değiştiğine dikkat çeken vatandaşlar dert yandı. Liseye giden kızının sabah 6.15'te evden çıktığını fakat otobüs olmadığı için 15 dakika yürümek zorunda kaldığını dile getiren bir mahalleli, "Okul çıkışında da aynı eziyeti çekmek zorunda kalıyor. Bu yol çalışması 10 gün önce başladı fakat durdu. Bu sorununun çözülmesini istiyoruz" dedi.

METİN BURMALI

İzmir Büyükşehir'e asfalt tepkisi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.