• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Haneye ihanet

Necati ve Kadriye Atasoy, maddi durumu kötü olduğu için yardım ettikleri Kemal Korukmaz tarafından evlerinde gasp edildi. Hain gaspçı Atasoy ailesinin öldüğünü sanarak evdeki değerli eşyaları alıp kaçtı

2.12.2021

Haneye ihanet

İZMİR Güzelbahçe Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi ve ADD Şubesi eski Başkanı Kadriye Atasoy ile emekli öğretmen eşi Necati Atasoy, bıçaklı bir gaspçının saldırısına uğradı. Atasoy ailesinin zilini çalıp kapıyı açan Necati Atasoy'u başına ve vücudunun çeşitli yerlerine vurduğu sert bir cisimle bayıltan gaspçı, eşinin yardımına koşan Kadriye Atasoy'u da 5 yerinden bıçakladı. Evdeki cep telefonu ve değerli eşyaları çalan gaspçının, Atasoy ailesinin, maddi durumu kötü olduğu için yardımda bulunduğu Kemal Korukmaz (40) olduğu ortaya çıktı.

TELEFONU BAHANE ETTİ
OLAY geçen Pazartesi günü akşam saatlerinde Güzelbahçe Kahramandere Mahallesi'nde yaşayan Atasoy ailesinin evinde meydana geldi. Emekli öğretmen olan ve ilçe merkezinde şans oyunları oynanan bir bayinin işletmeciliğini yapan iki çocuk babası Necati Atasoy, işyerini kapatıp, evine gittikten bir süre sonra kapı zili çaldı.

İddiaya göre; Necati Atasoy'a işyerindeki temizlik işlerinde yardım eden Kemal Korukmaz, cep telefonunu işyerinde unuttuğunu belirterek birlikte gidip alma teklifinde bulundu. Atasoy, 'Yarın sabah alırsın' diye yanıt verince Korukmaz, yanında getirdiği sert bir cisimle talihsiz adamın önce başına ardından da vücudunun çeşitli yerlerine vurmaya başladı. Canını kurtarmak için mücadele eden talihsiz adam bayılırken, gürültüyü duyup kapıya koşan eşi Kadriye Atasoy da gaspçı ile bir süre boğuştu. Belindeki bıçağı çıkartan Korukmaz, 5 bıçak darbesi ile talihsiz kadını da ağır yaraladı.

SAĞLIK DURUMU CİDDİ
ATASOY çiftinin ölmüş olabileceğini düşünen Korukmaz, evde bulunan cep telefonu, nakit para ve altın gibi değerli eşyaları aldıktan sonra kayıplara karıştı. Atasoy çifti, ambulans ile Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı. Köprücük kemiğinde kırık olan ve başına dikiş atılan Necati Atasoy tedavisinin ardından taburcu edildi. Kadriye Atasoy'un ise halen sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu ifade edildi.

SUÇ ALETİ İLE YAKALANDI
İZMİR Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri olaydan kısa süre sonra Kemal Korukmaz'ı suç aleti ile birlikte yakaladı. Korukmaz, ifadesinin ardından mahkemece tutuklandı.

METİN BURMALI