• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Park değil harabe

Bornova’daki Nazım Hikmet Parkı ilgisizliğin kurbanı oldu. Uzun zamandır bakımsız kalan park tam bir harabeyi andırırken, vatandaşların tepkileri üzerine bölgeye gelen belediye ekipleri ise çareyi tuvaletleri tamamen yıkmakta buldu

14.1.2022

Park değil harabe

İzmir Bornova'da ünlü şair Nazım Hikmet'in adını taşıyan park, bakımsız görüntüsüyle tepki çekiyor. Parktaki kırık kaldırım taşları ve temizlenmeyen otların yanı sıra kirli tuvaletler ve Nazım Hikmet anıtının bakımsız görüntüsü vatandaşları bezdirdi.

Hikmet Kuşçu isimli vatandaş, "Parktaki rezillik had safhada. Burada ne ararsan var. Tuvaletler berbat durumda. Musluklar çalınmış, tuvalet bölümü pislik içinde. Midemiz bulanıyor. Bu haldeki bir park Bornova'ya yakışmıyor. Burada temizlik ve bakım istiyoruz. Burası Nazım Hikmet'e yakışan bir yer değil. Buraya Nazım Hikmet'in ismini verenler, parka sahip çıkmadıkları için utansın. Ben vatandaş olarak buraya bir musluk takmak istedim ama buraya su verilmeyeceğini söylediler. Buraya genel olarak bir bakım yapılması gerekiyor" diye konuştu.

Bornovalı vatandaş Hikmet Kuşçu, "Parktaki rezillik had safhada. Burada ne ararsan var. Tuvaletler berbat durumda. Musluklar çalınmış, tuvalet bölümü pislik içinde. Midemiz bulanıyor. Bornova Belediyesi'ne ait olan bu park yakışmıyor. Burada temizlik ve bakım istiyoruz. Burası Nazım Hikmet'e yakışan bir yer değil. Buraya Nazım Hikmet'in ismi verenler, parka sahip çıkmadıkları için utansın. Ben vatandaş olarak buraya bir musluk takmak istedim ama buraya su verilmeyeceğini söylediler. Buraya genel olarak bir bakım yapılması gerekiyor" diye konuştu.

KÖKTEN ÇÖZÜM BULDULAR
Özellikle parktaki tuvaletlerin çok kirli olduğunu gözlemlenirken, vatandaşların tepki göstermesinin ardından Bornova Belediyesi ise soruna ilginç bir çözüm buldu. Belediye ekipleri, oldukça kirli ve bakımsız olan tuvaletleri temizleyip onarmak yerine dün öğlen saatlerinde yıktı.