Emekli Tuğluer, Zabıta Daire Başkanı yapıldı

Giriş Tarihi:06.10.2010, 18:44 Güncelleme Tarihi:07.10.2010, 10:35

ERTAN GÜRCANER (HABER MERKEZİ)

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bir süredir kadrosu boş olan ve vekaleten yürütülen Zabıta Daire Başkanlığı'na Bornova Belediyesi'nden 2003 yılında emekli olan Sadık Tuğluer'i atadı. Başkanlığının ilk döneminde Bornova Belediyesi'nden yaptığı bürokrat transfleriyle dikkat çeken Kocaoğlu, bu kez de bir emekli bürokratı kadrosuna aldı. Kocaoğlu, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmakta olan, emekliliği gelen ya da emeklilikten tekrar çalışmaya dönen personeline gönderdiği geçtiğimiz aylarda gönderdiği yazıyla 'emekli olun' çağrısı yapmıştı. Kocaoğlu'nun Zabıta Daire Başkanlığı'na emekli olmuş birini ataması bu nedenle çok dikkat çekti.

BEKLENMEYEN KARAR
Zabıta kadrosunu güçlendiren Kocaoğlu, Zabıta Daire Başkanlığı'ndan sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı görevine 2009 yılında Balçova İlçe Emniyet Müdürü olan Ferda Eser'i getirdi. 2010 yılı başında önce Zabıta Daire Başkanı İlyas Ay emekli oldu. Boşalan görevi vekaleten İtfaiye Daire Başkanı Fuat Barandır yürüttü. Kocaoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Ferda Eser'le de geçtiğimiz günlerde yollarını ayrıldı. Yıllık izni devam eden Eser'in izin dönüşü bir başka kuruma geçiş yapacağı öne sürüldü. Bu süreçteyken ise Kocaoğlu, hiç kimsenin beklenmeyen bir ismi kadroya aldı. Başkanlığının ilk yılında, bugün Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerine yükselen Serpil Baran ve Erhan Bey gibi isimleri Bornova Belediyesi'nden alan Kocaoğlu, bu kez de aynı belediyeden emekli olan Sadık Tuğluer'i kadrosuna kattı. Bornova Belediye eski Başkanı Cengiz Bulut'un ilk döneminde belediyeye giren Hesap İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü yapan, Yazı İşleri Müdürlüğü'nden 2003 yılında emekli olan Tuğluer, Zabıta Daire Başkanlığı görevine başladı. Emekli olduktan sonra Bornova Belediye Spor'da futbol antrenörlüğü görevini bir süre daha sürdüren Tuğluer, Kocaoğlu'nun Bornova Belediye Başkanı seçilmesinden sonra bu işini de bıraktı. Son altı yıldır belediye ve bürokrasiden uzak olan Tuğluer, Kocaoğlu'nun ani kararıyla Büyükşehir Belediyesi'nde zabıtanın başına geçti.

kalan karakter 1000

arkedeÅŸ arkedeÅŸ

yakışıırrr

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 19.10.2011 12:34

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.