İzmir'de şiddetli yağış uyarısı

Giriş Tarihi:18.10.2010, 11:46 Güncelleme Tarihi:18.10.2010, 11:46
İzmir'de bugün öğleden itibaren şiddetli yağış beklendiği belirtilerek vatandaşlar uyarıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarısı üzerine İzmir Valisi Cahit Kıraç imzasıyla ilgili kurum ve kuruluşlara gönderilen genelgede su baskını, elektrik kesintisi ve muhtemel afet çalışmalarına ilişkin arama, kurtarma, sağlık, elektrik, haberleşme ve güvenlik birimlerinin gerekli tedbirleri almaları istendi. Açıklamada şunlar kaydedildi: "İlimizde bugün öğle saatlerinden itibaren kuvvetli yağış, gece saatlerinden itibaren çok kuvvetli yağış olacağı ve 19 Ekim 2010 Salı gece saatlerine kadar süreceği beklenmektedir.

Bu süre içinde meydana gelebilecek can ve mal kayıplarının önlenebilmesi amacıyla;
- Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı birimlerle ilçe belediyelerinin gerekli hazırlıkları yapması,
- DSİ, Karayolları ve İl Özel İdaresine ait iş makineleri personeliyle birlikte ekipler halinde hazırlığın planlanması ve her ekibin bir şef sorumluluğunda çalıştırılması,
- İl Sağlık Müdürlüğü 112 ambulansları ve hastanelerin acil birimlerinin hazırlıklı olması,
- Gediz EDAŞ İl Müdürlüğü'nün, elektrik kesintilerine karşı alınacak tedbirleri planlaması,
- Türk Telekom İl Müdürlüğü'nün, haberleşme sisteminin arızalarına karşı alınacak tedbirleri planlaması, - Kaymakamlıklarca su baskınına maruz kalabilecek bölgelerdeki riskli alanlarda dikkatli olunması ve halkın bilgilendirilmesi,
- Sivil Savunma Arama-Kurtarma Birlik Müdürlüğü ekiplerinin hazır bulundurulması,
- İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı'nın, sorumluluk bölgelerinde yapılacak çalışmalara yardımcı olmaları ve gerekli tedbirleri almaları istenmiştir."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.