Uzundere de kentsel dönüşüme girdi

Giriş Tarihi:09.09.2012, 18:48 Güncelleme Tarihi:09.09.2012, 18:48
Bakanlar Kurulu, Karabağlar'da bulunan bazı alanları 'Uzundere Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı' ilan etti

SİNAN DOĞAN (HABER MERKEZİ)

İzmir'in Ankara'dan onay bekleyen kentsel dönüşüm projeleri hayata geçiyor. Bakanlar Kurulu, Karabağlar ilçesinde bulunan bazı alanları 'Uzundere Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı' ilan etti. Karar dünkü Resmi Gazete'de yayınlandı. Bu karar ile Uzundere Vadisi olarak anılan bölgede 314 milyon metrekarelik alan kentsel dönüşüm kapsamına girdi.
Uzundere Vadisi, kentin çeperinde, Karabağlar ve Gaziemir ilçe sınırlarında yer alan, Çeşme-Aydın Otoyolu'na cepheli projelerimizin konumlandığı bölge.

YENİ ALANLAR

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Uzundere Vadisi projelerinin amacı, 1/25000 ölçekli İzmir Kentsel Bölge Nazım İmar Planı Revizyonu'nda da belirtilen kuzey-güney yönlü gelişme makroformunu desteklemek ve gelişimin kontrollü ilerlemesini sağlamak olarak belirtiliyor.
Geçtiğimiz ay İzmir'in Gaziemir, Bayındır ve Torbalı ilçelerinde yeni kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanları belirlenmişti.
İzmir'in Gaziemir ilçesinde belirlenen alanın 'Aktepe ve Emrez Mahalleleri Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı', Bayındır ilçesi Necati Uza, Yenice ve Hatay mahallelerinde sınırları belirlenen alanın kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı, Torbalı ilçesinde belirlenen alanın 'Çaybaşı Yenimahalle Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı' olarak ilan edilmesi kararlaştırılmıştı.

Kemalpaşa'da kamulaştırma

Öte yandan yine dünkü Resmi Gazete'de İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde Kemalpaşa Lojistik Merkezi ile İzmir İçmesuyu 2. Merhale Projesi için de iki adet acele kamulaştırma kararı alındı. 2012 Yılı Yatırım Programı'nda yer alan Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Demiryolu Bağlantı Hattı ve Lojistik Merkezi Projesi kapsamındaki Kemalpaşa Lojistik Köyü'nün yapımı amacıyla Ansızca ve Yenmiş köylerindeki araziler kamulaştırılacak. Yine 2012 Yılı Yatırım Programı'nda yer alan İzmir İçmesuyu 2. Merhale Projesi kapsamında İzmir İçmesuyu 2. Merhale İsale Hattı 2. Kısım İnşaatı için de Kemalpaşa'da kamulaştırma gerçekleştirilecek.


kalan karakter 1000

hasan ağa hasan ağa

nadirkardeş şeratın kestigi parmak acımaz kac krş vergi veriyorsun sanki uzunderenin cogu vermiyor yada cerez parası veriyor devlet alınca malınız kıymetleniyor ya alacaz ya alacaz ilk iş cami yapılacak meydana

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır6
cevapla 11.11.2012 02:42
xyx xyx

uzundere yıkım ne zaman başlıyor ona göre insanlar hareket etsin yetkilerden bir açıklama bekliyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır0
cevapla 31.10.2012 16:10
nadir nadir

saygısızlık yapma belkide sen dünyada yokken biz yerimizi parasıyla ve tapusuyla aldık inanmazsan gel göstereyim ezbere konuşma saygılı ol cennetçeşme eskiizmir yokken biz vardık tapumuzla arkadaşım cennetçeşmenin tamamı kaçak eskiizmirin yüzde doksanı kaçak limontepenin tamamı kaçak bizim tapulu arkadaşım bu yüzden yerlerimiz değerlidir sonuna kadar mücadele edceğiz

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 26.10.2012 01:50
nadir nadir

arsamın sınrları içinde kalan yeri yol yaptılar asfalt attılar su kanal geçirdiler yıllardan beri bunun bedelini belediyeden alacağım

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 26.10.2012 01:40
nadir nadir

yıkım ne zaman milleti bilinçlendirin

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 26.10.2012 01:36

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.