İzmir toza teslim oldu

Giriş Tarihi:28.04.2015, 20:38 Güncelleme Tarihi:28.04.2015, 20:39
İzmir'de etkili olan güney ve güneydoğu yönlü rüzgar, kentte toz bulutu ve bunaltıcı bir hava yaşanmasına neden oldu. Sıkıntı çimento fabrikaları ve taş ocaklarının bulunduğu Bornova'da daha da yoğun hissedildi.
Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Ege Denizi'nde güney ve güneydoğu yönünden saatte 40 ile 60 kilometre arasında hızla etkili olan rüzgar, bölgede sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerine çıkmasına yol açtı. Kısa süreli fırtınanın da etkili olduğu İzmir'de Kuzey Afrika ve Türkiye kökenli tozlar da etkili olmaya başladı. Sıcaklığın 28 dereceye ulaştığı kent merkezi, öğle saatlerinde toz bulutu altında kaldı. Yetkililer, sıcaklıkların bugün 22 dereceyle mevsim normallerine ineceğini, doğu ve kuzey ilçelerindeki kırsal alanlarda kısa süreli yağmur geçişleri görülebileceğini belirtti. Bornova ve çevresinde oturan vatandaşlar ise bölgedeki toz sorununun fabrikalardan dolayı sık tekrarladığını söyledi.
METİN BURMALI

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.