TORBALI ÜNİVERSİTEYE HAZIR

Giriş Tarihi:31.03.2016, 11:02 Güncelleme Tarihi:31.03.2016, 11:02

Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'ndaki ödül töreninde konuşan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez "Sahip olduğumuz potansiyel, bir devlet üniversitesi için uygun koşulları oluşturuyor" dedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Torbalı Meslek Yüksekokulu'na emeği geçmiş okul müdürleri ile görevlerinde 20 yılı dolduran akademik ve idari personele düzenlenen törenle plaket verildi. Törene, Torbalı Kaymakamı Aydın Memük, Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Celalettin Şimşek, eski Yüksekokul Müdürü Sacit Özer ve Kurucu Müdür Prof. Dr. Faruk Çalapkulu katıldı. Eğitime, bilime ve Torbalı Meslek Yüksekokuluna verdikleri hizmetlerinden dolayı Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Celalettin Şimşek tarafından Belediye Başkan Görmez'e bir teşekkür plaketi verildi.

"GÜN GELECEK ÜNİVERSİTE HAYALİ DE GERÇEK OLACAK"

Programda konuşan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, "Üniversitenin hayalini uzun zamandır kuruyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Binali Yıldırım'a bu konudaki taleplerimi ilettim. Şimdi bu isteğimiz dalga dalga yayılacak. Gün gelecek inşallah bu hayalimiz de Torbalı'da gerçekleşecek. Torbalı'da muazzam bir üniversite kampüsü olacak. Torbalı hazır, kampüs için uygun alınımız da var" dedi.

ÇALAPKULU, GÖRMEZ'İ İŞARET ETTİ

Kurucu Müdür Faruk Çalapkulu ise Belediye Başkanı Görmez'in siyasal girişimlerinin önemli olduğunun altını çizerek, "Gelişmişliğiyle birçok ili bile geride bırakan Torbalı'ya iyi bir üniversite yakışır" diye konuştu. Çalapkulu, Başkan Görmez'i işaret ederek, "Ya çaresizsiniz, ya çare sizsiniz; ya ümitsizsiniz, ya da ümitsiz siniz" dedi.

HABER MERKEZİ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.