Elektrik kesintileri 'fiber optik' kazısı nedenli

Giriş Tarihi:09.01.2017, 13:47 Güncelleme Tarihi:09.01.2017, 13:47

Manisa Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş. İşletme Müdürü Şevket Öztunç, son günlerde artan elektrik kesintilerinin, özel bir internet erişim firmasının fiber optik kablo döşemesi nedeniyle sokaklarda yaptığı kazı çalışmasından kaynaklandığını belirtti. 200'ün üzerinde branşmanda arıza tespit ettiklerini belirten Öztunç, hasar sonucu yaklaşık 300 bin TL maddi zarara uğradıklarını söyledi.

Manisa'da özel bir internet erişim firmasının fiber kablo döşemesi nedeniyle sokaklarda yaptığı kazı çalışması, bazı vatandaşların tepkisine yol açarken, Manisa Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş. İşletme Müdürü Şevket Öztunç, artan elektrik kesintilerinin nedeni olarak da bu çalışmaları gösterdi.

Manisa merkezde 170 bin abone, il genelinde ise 700 binin üzerinde abone olduğunu belirten Öztunç, "Manisa'da en büyük sıkıntımız fiber optik döşemeleri için yapılan kazılar. Şuana kadar 200'ün üzerinde tespit ettiğimiz arıza kaydı oluştu. Bunların tamamının tutanakları tutuldu. Her ne kadar arıza kaydının yarıya yakını firma tarafından giderilse de enerji kesme ve verme noktasında personel görevlendirdiğimiz için günde yaklaşık 5 saat, firmanın verdiği hasarlarla uğraşmak zorunda kalıyoruz.

Bundan dolayı da 5 dakikada giderebileceğimiz farklı müşterilerimizin arızası da gecikmiş oldu. Fiber optik çalışmasının verdiği hasarları gidermek enerjimizi tüketme noktasına getirdi. Şuana kadar şirketimize satamadığımız elektriği hiç hesaba katmadan yaklaşık 300 bin TL'lik maddi zarar verildi. Kazıların neden olduğu elektrik kesintilerinden dolayı müşterilerimiz çok fazla şikayetçi. 5 dakikalık kesintiye ne bizim ne de müşterimizin tahammülü yok. Müşterilerimiz elektrik kesintilerinde kurumumuzu suçlu bulmakta. Fakat bunun altında yatan asıl neden şebekelerimize üçüncü şahıs ve kurumların yaptığı yer altı çalışmaları sırasında verdiği hasarlardır" diye konuştu.

kalan karakter 1000

bir dost bir dost

o fiberi mumla arayacaklar:)

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.01.2017 18:59
DENİZ DENİZERİ DENİZ DENİZERİ

elektrik hattının nereden geçtiğinin planı ve başında bilen bir mühendis olmadan yapılırmı bu işler.zaten kazıcıyı kullanan ne yaptığını bilse bu hatlarda ne kopma olur nede tahribat olur.herkes işini neden düzgün yapmazki.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.01.2017 18:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.