Balık Hali’nin yolu köstebek yuvası gibi

Giriş Tarihi:19.03.2017, 23:38 Güncelleme Tarihi:19.03.2017, 23:38

İzmir'in Buca ilçesi Zafer mahallesindeki İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait Balık Hali'ne giden yol vatandaşları çileden çıkarıyor. Altyapı çalışmalarının ardından asfaltlanmayan yol, yayaların ve araç sürücülerinin kabusu haline geldi. Balık Hali esnafı, yolun bozuk olmasından dolayı büyük mağduriyet yaşadıklarını söyledi. Yeni Asır Gazetesi WhatsApp İhbar Hattı aracılığıyla belediye yetkililerine seslenen ve iki aydır aynı rezilliği çektiklerini dile getiren vatandaşlar, "Biz balık halinde esnafız. Artık buramıza kadar geldi, bu rezillik cekilmez bir hal almaya başladı, yazıklar olsun böyle hizmete. Onca şikayette bulunduk, birilerinin bu olaya bir el atması lazım. Bu yoldan dünya kadar mal gelip gidiyor, maalesef İzmir balık halinin ana yolu köy yollarından beter. 2017 yılında Türkiye'nin en büyük köyünde yaşıyoruz resmen. İzmir Büyükşehir Belediyesi öncelikle kendisine ait Balık Hali'nin yolunu düzeltsin" dedi.

Yol demeye bin şahit ister

İzmir'in Karabağlar ilçesi Barış mahallesi 4574 sokaktaki İlk Kurşun İlkokulu önündeki yol öğrencilerin ve araç sürücülerinin kabusu haline geldi. Hendek şeklindeki çukurlarla dolu olan yol yüzünden öğrenciler tehlikeli anlar yaşarken, araç sürücüleri için kazaya davetiye çıkıyor. 1.5 ay önce yapılan altyapı çalışmalarında açılan çukurların kapatılmadığını söyleyen vatandaşlar, "Yollarımız çok kötü. Hendekle dolu. Hatta buraya yol demeye bin şahit ister. Yağmur yağdığı zaman perişan oluyoruz. Çukurlara giren araçlarımızın alt takımları zarar görüyor. Öğrencilerimiz için de bu çukurlar çok tehlikeli. Bir an önce yollarımızın asfaltlanarak yeniden düzenlenmesini istiyoruz" diye konuştu.

Yeni Asır yazdı, yol ortasındaki direk kalktı

İzmir'in Bornova ilçesi Çamdibi Refik Tulga Caddesi 45 numara karşısındaki poliklinik girişinde, yolun ortasında bulunan ve trafik akışına engel olan elektrik direği, Yeni Asır'ın haberi üzerine kaldırıldı. "Ortada direk var yandan geç" başlıklı haberin ardından harekete geçen GDZ Elektrik yetkilileri, öncelikle söz konusu yerde etüt çalışması yaptı. Direğin kaldırılma işleminin tamamlanmasının ardından trafik rahatladı. Vatandaşlar, yıllardır yol ortasında trafik akışına engel olan direğin kaldırılmasının ardından Yeni Asır ve GDZ Elektrik yetkililerine teşekkür etti.

Sözde engelli rampası

İzmir'in Bornova ilçesine bağlı Altındağ'da, Kemalpaşa Caddesi numara 93 önündeki kaldırım kenarındaki engelli rampasından vatandaşların kayıp düştüğü iddia edildi. Engelli ve yaşlı vatandaşların buradan geçerken zor anlar yaşadığı kaydedildi. Kaldırım kenarındaki engelli rampasının eğimli olması ve buradaki Telekom kapağının üstünün kayganlığı nedeniyle kazaya davetiye çıkardığı vurgulandı. Ayrıca kaldırım kenarındaki çukurun uzun süredir kapatılmayı beklediği öğrenildi. Burada çok sayıda kişinin düştüğünü söyleyen çevre sakinleri, bir sakatlanma yaşanmadan acilen düzenleme yapılmasını istedi.

TOLGA TEKİN

kalan karakter 1000

35@35 35@35

ELEŞTİRMEYELİM BELEDİYENİN BİR BİLDİĞİ VARDIR HERHALDE YOLDA İYİCE ÇUKURLAR OLUŞSUN Kİ OLUŞAN BU YOLDAKİ ÇUKURLARDA BALIK BESLERİZ VE TAZE TAZE HALDE SATARIZ...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 20.03.2017 15:57
kızgın kızgın

gıt evınde yat artık aziz kocaoğlu düş izmirin yakasındannnnnn

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 20.03.2017 13:25
Sandor Sandor

Kaçıncı yüzyıldayız ? Bu İzmir'in Belediye Başkanları ne iş yapar ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 20.03.2017 10:02

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.