Tarihi Çarşıda Esnaf 'Çizgi'yi Aştı

Giriş Tarihi:17.07.2017, 09:38 Güncelleme Tarihi:17.07.2017, 09:41

İzmir'in Tarihi Kemeraltı Çarşı'sında, esnafın dükkan önüne koyduğu tezgahların işgaline karşı çizilen sarı çizgiler, denetimsizlik nedeniyle aşıldı.

Yıllardır seyyar, çığırtkan ve işgallerden dolayı müşterilerin azalmasıyla ticari kayba uğrayan Tarihi Kemeraltı Çarşı'sında mallarını işyerinin dışında sergileyen esnaf için iki yıl önce 'sarı çizgi önlemi alındı. Çarşının bir ucundan diğer ucuna kadar işyerlerinin önüne sarı çizgi çekildi. Cadde ve dükkanların durumuna göre, işyerine bir metre kadar açıktan çekilen sarı çizgiyi kimsenin aşmaması için uyarı yapıldı. Bu uygulamayla çarşıda alışverişe gelen vatandaşların dolaştığı alanların genişlemesi, rahat alışveriş olanağı sunulması hedeflendi. Ancak esnaf yine çizgiyi aştı. Dükkan önlerine kurulan tezgahlar neredeyse yolun ortasına kadar taştı. Vatandaşlar, esnafın kurallara uymalarını ve denetimlerin artırılmasını istedi.

kalan karakter 1000

vatan vatan

siz bide eşraf paşa caddesine bakın pehlivan oğlunun manavı kaldırımı komple sarmış durum da otobüs durağıyla bir olmuş hele yanındaki çelik kardeşlere ne demeli hele bozyakanın hali içler acısı kilimci tepedeki finans bankasından tutun şehit fetibey lisesine kadar berbat

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.07.2017 11:02
sevket sevket

Bucada yollar kaldırımlar kapalı.valeler belediyenin yoluna araba koydurmuyor .hiç kimsede hesap soramıyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 18.07.2017 10:34
Reşat cemil yalçıner Reşat cemil yalçıner

Belediye kendi çalışanına iş yaptıramıyor esnafı nasıl kontrol etsin..Tüm pazarları dolaşın isteyen istediğini istediği fiata satıyor Zabıta kayıp ancak akşam saatlerinde ortaya çıkıyor ve evinin ihtiyaçlarını karşılıyor belediye arabası ile evlere ulaşıyor evin ihtiyacı .Sonra pazar pahalı ekonomi bozuk muhabbeti başlıyor semt kahvehanelerinde...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 17.07.2017 22:05
murtaza murtaza

Özkanlar pazarı da aynı,galiba belediye rüşvet alıyor,çünkü göz yumuyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 17.07.2017 14:55
Tilki Selim... Tilki Selim...

Kordon da komple kaldırımları kapatmışlar, onları da görsenize !

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 17.07.2017 10:43

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.