Menderes’in hatırası sahipsiz kaldı

Giriş Tarihi:09.02.2018, 23:18 Güncelleme Tarihi:10.02.2018, 00:12

Demokrasi Şehidi Rahmetli Başbakan Adnan Menderes'in Aydın'ın Koçarlı ilçesi Çakırbeyli Mahallesi'nde bulunan çiftliği kaderine terk edildi.
Menderes'in doğduğu 1899 yılından idam edildiği 17 Eylül 1961'e kadar olan yaşantısını geçirdiği çiftliğin bakımsızlığı görenlerini içini sızlatıyor. Gün geçtikçe çürüyen çiftliğin önü de alkol bağımlılarının yuvası haline gelmiş. Menderes'in varislerinin arasındaki anlaşmazlık nedeniyle kamu kurumuna devri gerçekleşemeyen çiftliğin çürümesine Menderes'in hemşerileri isyan ediyor.

MANZARADAN UTANIYORUZ

Çiftliğe sahip çıkılmasını isteyen vatandaşlar, "Konağın çevresinde sadece otlar kesiliyor. Bunun dışında bakımsız halde. Alkol bağımlıları çiftliğin önünü mesken tuttu. Dışarıdan Çakırbeyli'ye gelen ve Adnan Menderes'in çiftliğini soran kişiler buraya geldiğinde gördükleri bu manzaradan biz utanıyoruz. Adnan Menderes'in bize hatırası olan çiftliğe sahip çıkılmamasını ve müzeye dönüştürülmesini istiyoruz" dedi.

ÇAMURDAN CADDE

Aydın'da Efeler ilçesi Adnan Menderes Mahallesi'ndeki Yeşilırmak Caddesi'nde yollar çamur deryasına dönüştü. Doğalgaz çalışmalarının ardından asfaltlanmayan bakımsız yollar nedeniyle vatandaşlar, caddede yürümekte zorluk yaşıyor. Yolların köstebek yuvasından farkı olmadığını kaydeden vatandaşlar, "İki yıldır yol ile ilgili herhangi bir çalışma yapılmadı. Bu yollar Aydın'a yakışmıyor. Mahalle halkı olarak yetkilileri göreve davet ediyoruz ve yaşadığımız mağduriyetin giderilmesini talep ediyoruz" dedi.

ŞENOL KANTÜRK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.