“Diş tellerim yüzünden yemek yiyemiyorum”

Giriş Tarihi:18.05.2017, 16:42 Güncelleme Tarihi:18.05.2017, 16:42

KISMET ABLA - kismetabla@yeniasir.com.tr

Kısmet Abla, 18 yaşında bir kızım. Dişlerimdeki bozukluk nedeniyle bir süre önce diş teli taktırdım. Yemek yemekte çok zorlanıyorum.
Ve dişlerim çok acıyor. Bunun için ne yapmalıyım?

Sevgili kızım, diş teli sonuçta yabancı bir madde. Varlığını hissetmen ve dişlerin yerine oturuyorken biraz sıkıntı çekmen doğal. Ama bu durum, hayatını kabusa çevirmemeli. Hemen doktorundan bir kontrol randevusu al ve sıkıntılarını paylaş.
Belki yeni bir ayarlama yapar ya da sıkıntılarını azaltabilecek birtakım önerileri olur. Biraz sabır kızım, tedavin bitince her şey çok güzel olacak. Sağlıklı günler diliyorum.

"SAÇLARIM KIVIRCIK OLDUĞU İÇİN BAŞA ÇIKAMIYORUM"

Sevgili Kısmet Ablam, 26 yaşında bir bayanım. Saçlarım kıvırcık olduğu için sürekli kabarıyor, artık sıkıldım. Bu yüzden sürekli düzleştiriyordum ama öyle de saçlarım çok kırıldı. Saçlarım için ne yapmam gerekiyor?

Sevgili kızım, saçını şekillendirmek için o kadar yoğun uğraş verince yorulmuşsun haliyle. Bu yorgunlukla, sonradan pişman olacağın bir karar vermek yerine, örneğin kestirmek yerine bir süre sadece topla. Bu arada sprey, jöle, düzleştirice, fön... hepsinden uzak dur. Piyasada uygun fiyata satılan çok güzel bakım ürünleri var. Bunların yardımıyla saçların yeniden bakımlı ve güzel görünecektir.
Sevgilerimle.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.