Yazın vazgeçilmezleri

Giriş Tarihi:16.06.2017, 16:28 Güncelleme Tarihi:16.06.2017, 16:28
Sadece yaza ait giysiler, özgürlüğü, boş vermişliği çağrıştırdığı için sevilir. Mayolar, terlikler, espadriller, hasır çantalar yazı çağrıştıran parçalar arasında yer alır

Yaz dediğin sıcağa rağmen güzel bir mevsimdir. Yaz mevsimini güzel yapan şey ise bazı unsurlardır.
Deniz, kumsal, güneş yazı güzel yapan üçlemedir mesela. Balkon, bahçe, teras keyfi de yaz mevsimini güzelleştirir. Keza tatil de öyle. Sonra artmayan doğal gaz faturası var.
Off peki ya yaz meyveleri...Karpuz, kavun, kiraz, şeftali, incir, dut...Yaza aittir ve bu bile yeter bu mevsimi güzel yapmak için.
En güzeli de yazlık giysileridir. Hani sadece tatil bavuluna koyduğumuz ya da sadece bu mevsimde giymek için can attığımız sadece yaza ait giysiler...
Özgürlüğü, boş vermişliği çağrıştırdığı için sevilir. İşte bu yüzden Haziran ayı ile birlikte resmen başlayan yaz mevsiminde öne çıkan plaj, kumsal ve yazlık parçaları bir gözden geçirelim istedim bu hafta.

BOHEM GÜZELDİR

Bohem parçalar nedense yaz mevsime daha çok yakışır. Batik ve kilim desenler, etnik işlemeler, uzun kaftan elbiseler, bu mevsimde kendilerini daha çok gösterirler. Yaz biraz da bohemliktir.
Etnik işlemeli bluzlar son yılların en sevilen yaz giysileri arasında. Ama esas olay patchwork tığ işi hırka veya elbiselerde bitiyor. Bu parçalar bu yaz kumsallara damga vuracak gibi gözüküyor.

KİMONOLAR

Bu yazın hit parçası hiç kuşkusuz kimonolar.
Her ne kadar jeanle birlikte kullanılsa da esas yeri sahiller olacak.
Mayonun üzerine atılan çiçekli kimonolar happy hourların forması olmaya aday. Kimonodan hoşlanmıyorsanız el örgüsü uzun hırkaları deneyin.

MAYOLAR

Bu yıl yine mayoların yılı.
Özellikle de sportif görünümlü olanların. Yüzücü mayoları listesinin en başında yer alıyor. Mayolarda pencereler, dekolte kesimler seksilik ile teşhir arasında ince bir çizgide duruyor. Tropik temalar ve nakışlar da gözde.

BEYAZ

Yaz demek beyaz demek. Her ne kadar kışın da beyaz giyilse de bana göre beyaz yaz rengi. Baştan aşağıya beyazlara bürünmek de yaz işi.
Beyaz bol pantolonlar, fistolu üstler, beyaz jean, beyaz gömlekler, beyaz fisto ve dantel elbiseler ve yaz mevsimi ile güzel.

AYAKLARA ÖZGÜRLÜK

Terlik ve espadril. Bu ikili yaz mevsimin en sevilen ikilisi. Üstelik bu ikisi hiç olmadıkları kadar popüler bu yaz. Terlikler en şık kokteyl elbiselerin altında bile giyiliyor.
Espadriller dersen topuklu olanlarını sahil kasabaları bile kabul ediyor.

HASIR ÇANTALAR

Bir başka yaza ait parça da hasır çantalar. Gerek şık görünümleri gerekse o bohem havası ile yaza damga vuruyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.