Denizci olabilmek için çok yol alınmalı

Giriş Tarihi:17.06.2017, 21:23 Güncelleme Tarihi:17.06.2017, 21:23

Seferihisar'a canlılık katan Teos Marina, hizmet kalitesini uluslararası standartlarda kanıtlamış modern bir tesis. TYHA ( The Yatch Harbour Association ) tarafından verilen 5 Altın Çıpa belgesine sahip. Dünya genelinde 5 mavi yıldıza sahip marinalar arasında 10'uncu, Türkiye'de ise 2'nci sırada bulunuyor. Ayrıca FEE ( The Foundation for Environmental Education ) mavi bayrak sertifikasına sahip. Konumu da oldukça avantajlı. İzmir kent merkezi 40 km, Adnan Menderes Havalimanı 50 km mesafede.
Tarihi Sığacık Kalesi ve Teos Antik Kenti'nin yanında olmakla birlikte Çeşme, Kuşadası, Efes Antik Kenti ve Meryem Ana gibi önemli tarihi ve turistik merkezlere de yaklaşık 1 saat mesafede.
Bulunduğu bölge ılıman olup rüzgardan yana şanslı. Bu özellikle yelken severler için önem taşıyan bir özellik.

FİYAT POLİTİKASI

Teos Marina Genel Müdürü Faruk Günlü, yıllık sözleşme yapan tekneler için erken ödemede yüzde 5 indirim yaptıklarını belirtiyor.
Ayrıca uyguladıkları sadakat programı çerçevesinde teknelere Teos Marina'da kaldıkları her yıl için yüzde 1 oranında özel bir indirim daha sağlanıyor. İhtiyaç halinde yıllık sözleşmeli tekneler için 2 haftaya kadar kara parkı ücretsiz, çekme atma işlemleri de özel indirimli. Tekne sahipleri modern tesiste 1 Ekim-30 Nisan arasında en az 90 gün olmak şartıyla yüzde 40 indirimle denizde kışlama olanağına sahip.
Teos Marina'da yıllık kara konaklama sözleşmesi yapan teknelere denizde de yıllık sözleşmeye göre yüzde 25 avantajlı konaklama imkanı sunuluyor. Genel Müdür Faruk Günlü, tesislerinde bakım onarım alanında sertifikalı ve tecrübeli ustalarla hizmet sağladıklarına dikkat çekiyor. Kendisini usta sayanların denizcilere neler yaşattığını yakından bilen bir kişi olarak bu ifadeyi özellikle önemsiyorum.

DOĞA VE SANAT

Faruk Ünlü, Teos Marina bünyesinde bulunan MARBEL Kültür ve Sanat Merkezi'nde haftanın 7 günü resim ve heykel sergilerinden diğer sanat faaliyetlerine uzanan geniş yelpazede renkli etkinlikler yapılmasına da öncülük ediyor.
Ayrıca tesisin AVM'sinde modern hayatın tüm ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilmek mümkün. Yerli ve yabancı yüzlerce teknenin yıl boyu güvenle bağlı kaldığı, maviliklere yelken açıp geri döndüklerinde beş yıldızlı hizmet kalitesiyle karşılandığı Teos Marina, aynı zamanda bu branşta eğitim gören üniversiteli gençlere sağladığı staj olanaklarıyla onları sektöre hazırlayan önemli bir okul gibi. Bu modern tesisle ilgili detaylı bilgi edinmek isteyenler www.teosmarina.com.tr adresini ziyaret edebilir veya 232. 745 80 80 no'lu telefonu arayabilir.

UZAKTAN BAKMAYIN

Yazıma "Denizci Olabilmek" başlığını özellikle koydum. Ne yazık ki maviliklere kıyıdan bakan ve adeta seyirci olan bir toplumuz.
Oysa üç tarafımız cennet gibi denizlerle çevrili. Lakin denizci olabilmek için hayli yol almamız lazım.
Çünkü günümüzde İsveç'te 4 kişiye 1 tekne düşerken Türkiye'de 2000 kişiye 1 tekne düşüyor...
Şaşırmayın, durum maalesef böyle.
Tekne sahiplerini zengin insanlar olarak kategorize etmek ve piyasa deyimiyle her alanda kazıklamak, fahiş fiyatlar çekmek ülkemizde sıkça karşılaşılan bir yanlış.
Gelecek haftalarda denizcilerin bu konudaki haklı tepkilerini de paylaşacağım. Ayrıca marinaların gerekliliğine inanan bir kişi olarak Ege'deki diğer tesisleri zaman zaman sizlere tanıtacağım.

SEYİR DEFTERİ- HAKAN ATİS

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.