Yıldızlar, darbeyi bayraklarla kınadı

Giriş Tarihi:15.07.2017, 22:59 Güncelleme Tarihi:15.07.2017, 22:59
Geçen yıl 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminin birinci yıl dönümünde ünlüler sosyal medya hesaplarından mesajlar yayınladı. Darbede şehit olanları andı

FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz 2016'da başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminin ardından bir yıl geçti. Ülke genelinde 15 Temmuz şehitlerini anma törenleri düzenlenirken, ünlüler de kanlı darbe girişiminin yıl dönümünde tepkilerini sosyal medya hesaplarından dile getirdi. Yayınladıkları mesajlarda darbe girişimini sert bir dille kınayan, Murat Boz, Hande Yener, Mustafa Ceceli, Gülben Ergen, İrem Derici, Acun Ilıcalı, Hülya Avşar, Şahan Gökbakar, Özcan Deniz gibi ünlü isimler 15 Temmuz'u asla unutmayacaklarını belirtti.

Cem Belevi:

Vatanımızın birliği ve beraberliği için canını hiçe saymış tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun.

Metin Hara:

Doğduğum, emek verdiğim ülkemin bu gününü tüm kalbimle hissediyorum.
Ne olursa olsun bu ülkeye hizmet etmekten onur duyuyorum.

Özcan Deniz:

Birliğimize, huzurumuza, bütünlüğümüze, canımıza malımıza, geleceğimize, güvenliğimize kasteden kim ve ne varsa topundan kurtulma dilegiyle.... Bu saydıklarım uğruna canını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmet ile anıyoruz.

Şahan Gökbakar:

Bütün sehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Asker kılığına girmiş bu hainlerin karşısında sokaklara dökülen halkımıza, bu hainliğe karşı duran tüm onurlu Türk askerine ve varını yoğunu ortaya koyarak olaylara cesaretle müdahale eden şerefli Türk polisine teşekkürlerimi sunuyorum. Allah ülkemizi korusun.
Aydınlık çağdaş medeni bir gelecek için, yapılan hatalardan ders alındığı ve devlet içine tarikatlarin yuvalanmadığı, inanç ayrımı yapılmadan sadece liyakat ile işleyen, adaletin ve demokrasinin yüksek seviyeye geldiği ve Atatürk'ün yolunda bir ülke için her şeyin en güzelini diliyorum.

Gülben Ergen:

15 Temmuz'daki hain darbe girişimini lanetliyor, şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Yaşasın demokrasi, yaşasın Cumhuriyet!

Hülya Koçyiğit:

Demokratik, bağımsız, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin aziz evlatları, bir yıl önce 15 Temmuz'da, hain Fetö darbesine karşı vatanını kahramanca savunmak için Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile istiklal ve istikbaline sahip çıktılar. Tankların, uçakların karşısında vatan için, demokrasi için, bayrak için canlarını hiçe sayıp bir destan yazdılar. Bu unutulmayacak destanı yazan şehitlerimizi ve gazilerimizi büyük bir saygı ile anıyorum. Onlara büyük bir minnet ve şükran borçluyuz. Milletimizin birliğine ve vatanımızın bütünlüğüne yönelik yapılan hain girişim; yaşlısından gencine, Cumhurbaşkanından polisine, kadınından erkeğine birlik olan Türk milletinin başarısı ile engellenmiştir. Ayrıca askerimizin içine sızmış 'vatan hainleri'nin yaptıkları, bizim askerimizin şerefine ve onuruna leke süremez. 15 Temmuz'u unutmayacağız ve unutturmayacağız.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.