Yaz, aşk ve romantizm

Giriş Tarihi:11.08.2017, 16:48 Güncelleme Tarihi:11.08.2017, 16:48

ITIR GÜL ARAYICI

İki insan tanışıp aşık olduğunda etrafı ani bir büyü dalgası kaplar. Sonra bir gün uyanılır ve büyü kaybolup gitmiştir. Geri gelsin diye debelenilir durulur ama çok geçtir.
Giden gitmiştir. Belki bu yüzden büyünün kaybolmaması için çaba devreye girmelidir ki aşkı yitirmemenin bir yolu olsun... En sevdiğim aşık kahramanlarım Elizabeth Bennet ve Mr. Darcy mesela (Jane Austin'in Aşk ve Gurur kitabının karakterleri). Mr.
Darcy'nin kibirli görüntüsüne rağmen Lizzy'e duyduğu aşk hiç bitmeyecek gibidir. Zira modern bir 'Aşk ve Gurur' olan Brigitte Jones'un Darcy'si de aynı aşktan mustariptir.

AYNI ZAMANDA KOMİK

Yaz ise aşkı getirir. Yaz aşkları kısa süreli bile olsa yaşanması güzeldir. Hem yaz aşkları romantiktir de. Kadına da erkeğe de güç verir. İflah olmaz romantikler, duygularını ifade etmekten çekinmezler.
Öyle 'seni seviyorum'lar değildir yaz romantizmi. Daha çok yaşanılan anlarda vardır.
Komik anlar bile romantizmin eşiği olabilir. Carrie ve Mr.Big'in denize düştüğü sahne hem komiktir hem de romantik. Biz kadınlar erkekten hep romantik olmasını bekleriz. Halbuki erkek için romantizm sadece bir araçtır.
Erkek, bir takım güzel sözler ya da davranışlarla romantizmi kullanarak hormonları harekete geçirmeyi güder.
Sahi kadın istediği için değil de kendi sevdiği için romantik komedi filmlerini izleyen erkek var mıdır? Giyimimiz, giysilerimiz kendimizi ifade etmenin en güzel yoludur. Hissedilen şekilde giyinmek, stili oluştursa da bazı giysiler ile hoş duygular yakalamak mümkündür.
Tüller, danteller, inciler, minik çiçekler bu hoş duyguları, yani romantizmi belli eden materyallerin başında gelir.
Zaten çoğu kadın da bir şekilde bu romantik detaylara takılır.
Hasbel kader giydiğinde ise romantizmin pençesinden kurtulamaz.

DANTEL VE PAPATYA

Dior'un işlemeli tül elbisesini üzerimde hayal ederken bende olmadığını sandığım bir takım romantik davranış şekilleri ortaya çıkabilir.
Dolce&Gabbana'nın papatya desenli dantelli elbisesi oldukça romantik akımla yüklü.
Keza Andrew Gn'nin dantel pantolonu da öyle. Hele Rochas'ın sezon elbiseleri... Alessandro Dell'Acqua buram buram romantizm rüzgarı estiriyor.
Piliseler, pileler giysilerde romantizmin temel taşı gibidir. Krep ve şifon kumaşlarda hayat bulan pileler, pastel ve nude tonlarda gerçek bir romansa kavuşur. Bununla beraber fırfırlar ve dantel de yaz romantizminin saygın bir parçasıdır. Romans kraliçesi Alberta Ferreti'nin çiçekler ve fırfırlarla yakaladığı romantik hareket, giysilerdeki hafiflik duygusuyla da göze çarpar.
Yaz güzeldir. Aşk ondan daha güzel...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.