Sadece eğlencesiyle değil plajlarıyla da eşsiz

Giriş Tarihi:12.08.2017, 22:47 Güncelleme Tarihi:13.08.2017, 15:39
Çeşme Türkiye’nin en turistik ve gözde yerlerinden biri... Ünlülerin gözdesi... Ama kumu, plajları ve berrak sularıyla hem sıcak hem soğuk deniz suyu sevenlere hitap ediyor

Geçtiğimiz haftalarda başta Alaçatı olmak üzere Çeşme'nin lezzet ve eğlence duraklarına sayfalarımızda yer vererek sizlere son trendleri aktardık. Müzik eğlence, gastronomi, derken plajları ile de fark oluşturan Çeşme, birbirinden güzel koyları ile dikkat çekiyor. İşte o plajlar ve gezilmesi gereken yerler... Çeşme turizm merkezi olarak son 15 yıldır kazandığı ivme ile Türkiye'de bir benzeri daha olmayan destinasyon olmayı başardı. Her geçen yıl artan popülerliği sonrasında büyümenin getirdiği dezavantajları da yaşayan Çeşme, yine de güzellikleri ile göz kamaştırmaya devam ediyor. Koyları ve plajları ile de dikkat çeken turizm cennetinin hala bakir koyları ile tatilcilerin gözdesi durumunda.

Aya Yorgi bir marka

Çeşme'de turizm patlaması ve markalaşmasında en büyük paya sahip olan yer hiç şüphesiz Aya Yorgi koyu ve burada bulunan eğlence işletmeleri. Dalyan yolu üzerinde bulunan bu eşsiz koyda altı mekan bulunurken, tek dezavantajı ise ücretsiz bir şekilde denize girme imkanı olmaması. Ancak koy, Çeşme'nin adını dünyaya duyuran bir marka.

Tekke plajı halka açık

Tekke plajı Çeşme merkezde bulunuyor. Sahilden hem yaya hem de araçla gidilen koy, denizi ve kumsalı ile dikkat çekerken, güzelliği ile göz kamaştırıyor. Delikli Koy artık meşhur

Yıllar önce pek kimsenin bilmediği Alaçatı'nın bakir yerlerinden Delikli Koy doğal güzelliği ile Türkiye'nin en farklı plajlarından birisi. Özel bir işletmenin bulunmadığı koy, öncesi ve sonrasında da birçok plaja komşu. Denizi temiz, kumsalı eşsiz, killi kayaları ise görülmeye değer.

Hacettepe koyu teknecilerin adresi

Aya Yorgi Koyu'nun bir arkasında bulunan Hacettepe koyu, daha çok tekne tutkunlarının adresi. Lüks teknelerin demir attığı koyda ayrıca plaj işletmeleri de bulunuyor. Bu iki koy yani Aya Yorgi ve Hacettepe, rüzgar istemeyenler için bir sığınak durumunda.

Boyalık tatilcilerin gözdesi

Çeşme'ye yazlıkçıların akın ettiği dönemde en gözde yerlerinden birisi olan Boyalık plajı, aynı popülerliğini koruyor. Plajın çevresinde oteller bulunurken, plaj işletmeleri de yer alıyor. Verilen plaj hizmetinin yanında halkın ve yazlıkçıların ücretsiz olarak kullandığı kumsal ve deniz, ayrıca birçok ünlü ismin de uğrak yeri.

Güvercinlik koyu çok farklı

Delikli Koy'u geçtikten birkaç kilometre sonra Ovacık istekametinde bulunan Güvercinlik koyuna, otomobille iki dakikalık bir iniş yolu ile ulaşılabiliyor. Killi bir dağın yamacında bulunan koy, araştırmacı tatilcilerin vazgeçilmezi.

Adı gibi Pırlanta

Çeşme merkezinden Çiftlikköy mevkiine gidildikçe açık denize bakan koylar yer alıyor. Çiftilkköy'de bulunan ve tatilcilerin gözdesi olan Pırlanta plajı hem özel işletmeleri, hem 'beach clup'ları hem de halka açık olması ile her kesime hitap ediyor. Kumsalı ve eşsiz denizi Ege tutkunlarının uğraması gereken adresler arasında.

Paşa Limanı

Paşa Limanı, Çeşme'nin Ilıca plajından sonra Şifne yolu üzerinde yer alıyor. Türkiye'nin birçok ünlü iş adamının yazlıklarının bulunduğu bölge, koylarının güzelliği ile dikkat çekiyor. 'Beach clup'ların da bulunduğu koylar haricinde halkında ücret ödemeden denize girip vaktini geçireceği plajlar mevcut.

Ilıca plajı

Boylu boyunca uzanan eşsiz kumsalı ve denizi ile Ilıca plajı dünyaca ünlü plajlar arasında. Birçok işletmenin de bulunduğu plaj, aynı zamanda halka da açık. İsteyen şemsiyesini ve havlusunu alıp denizine girip güneşlenme imkanı bulurken, kimileri de şezlong ve şemsiye kiralayarak, Ilıca'nın tadını çıkartıyor.

Çark Plajı soğuk ama güzel

Alaçatı 'da sörf merkezlerini geçtikten sonraki ilk plaj Çark. Uzun kumsalı ve halka açık olan bölümleri ile Çark plajı daha çok günübirlikçilerin adresi.
Deniz suyu sıcaklığı ise soğuk denecek durumda. Özellikle sıcaktan bunalanlar ve soğuk su sevenler Çark plajına uğramalı.

KAHRAMAN DURAK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.