Sonbahara zamansız dokunuş

Giriş Tarihi:09.09.2017, 00:34 Güncelleme Tarihi:09.09.2017, 00:34
Zamansızlık, el örgüsüne modern bir görünüm kazandırarak modaya sokan İpek Arnas’ın felsefesi. Tasarımlarında modası geçen ürün yerine her zaman giyilebilen ürün yaratmanın keyfini yaşatmaya önem veriyor

İpek Arnas'la ilk yarattığı İki ters bir düz markası ile tanışmıştım. El emeği göz nuru el örgüsüyle yarattığı kazaklara modern bir dokunuş katarak hayatımıza soktuğu için içim bir başka ısınmıştı yetenekli tasarımcımıza. El örgüsünün ne kadar özel olduğunu, örgüyle sonsuz dokular yaratılabileceğini tasarımlarıyla anlatmıştı. Kısa zamanda, İki ters bir yüz, farklı duruşuyla sektörde kendini ayrıştırarak bir yer edindi. Hatta Uluslarası Woolmark Prize platformunda yer aldı. Derken gün geldi hazır giyime el attı İpek Arnas ve kendi ismiyle kurduğu ayrı bir markada örgünün yanında kumaş da kullanarak zamansız tasarımlara imza attı. Zamansızlık tasarımcının aynı zamanda felsefesi aslında. Tasarımlarında modası geçen ürün yerine her zaman giyilebilen ürün yaratmanın keyfini yaşatmaya önem veriyor. Zaten tasarımcının stil sırrı da bu yönde; gardırobunda saklayıp, belirli zaman aralıklarında kullanmak...

SOLID WATER

Gelelim İpek Arnas'ın 2017 Sonbahar Kış Koleksiyonu'na. Solid Water adını verdiği koleksiyon hayatın başlangıcı olan sudan ve sualtı yaşamından ilham alıyor. Suyun akışkan doğasını modern formlarla buluşturuyor. Triko ve örgüyü modern çizgilerle harmanlarken; zarif, elegan, fark yaratan ve güçlü kadınlar için, görsel bir illüzyona dönüştürüyor. Koleksiyonda bulunan keskin çizgilerle su altı yaşamındaki canlılar geometrik formlarıyla ele alınıyor. Çabasız cool stiliyle fark yaratan yirmi yedi parçalık örgü koleksiyonu minimal bir çizgiyle maksimal bir moda duruşu yaratıyor. Şık aynı zamanda kullanımı rahat tasarımlardan oluşan koleksiyonda; kazaklar, hırkalar, elbiseler, büyük cepli fonksiyonel atkılar ve bereler başrolü üstleniyor.

GEOMETRİK DESENLER

Sıcak günlerde vücudu serin tutan; soğuk günlerdeyse sıcak tutan doğal yünlü iplikler ve doğal viskon iplikler koleksiyondaki modern formlara hayat veriyor. Navy mavi, gümüş rengi, pudra, parlak turuncu, bordo ve beyaz renkleri ile soft tonlar arasından göz kırpan canlı renkleriyle eğlenceli ve sıcak geçecek bir kışı müjdeliyor. Solid Water Koleksiyonunda İpek Arnas, metaforlarla alışılagelmişin dışında fark yaratan desenlere yer verirken aynı zamanda geometrik formlarla da görsel ilizyonlar yaratıyor. 2017-18 kışında sık sık karşımıza çıkacak mevsimsiz ve zamansız ince trikoları lazer kesimli flare kollar ultra modern biçimde yorumlanıyor. Sezonun hit parçalarından oversize kazaklar, ayrı bir boyut kazanarak yeniden yorumlanmış.

ITIR GÜL ARAYICI

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.