• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Aliağa’nın bir çiftliği var

Aliağa’nın bir çiftliği var

11.10.2017, 16:29

Aliağa Belediyesi tarafından canlı bitki kullanılarak Zeytinli Park içerisine yapılan ve çeşitli hayvan figürlerinin yer aldığı ‘Aliağa’nın Çiftliği’nin ziyaretçileri her geçen gün artıyor

Aliağa'nın Çiftliği' İzmir'in ilçesi Aliağa'da ilgi odağı oldu. Gün içerisinde küçük gezintiler yapmak amacıyla Aliağa Belediyesi'nin adeta gül bahçesine dönüştürdüğü Zeytin Park'ı ziyaret eden vatandaşlar, 'Aliağa'nın Çiftliği'ne uğramadan geçmiyor. Canlı bitki kullanılarak yapılan ve boyutları gerçeğe yakın olan hayvan figürleri görenlerin beğenisini kazanıyor.

HAYVAN FİGÜRLERİ

Vatandaşların ilgisini çeken hayvan figürlerine özellikle çocuklar bayılıyor. 'Aliağa'nın Çiftiği'ni ziyaret eden aileler, hayvan figürlerinin önünde hatıra fotoğrafı çekilerek yaşadıkları güzel anları ölümsüzleştiriyor.İlçenin ismiyle de özdeşleşen 'Aliağa'nın Çiftliği'nde; tavuk, horoz, ördek, koyun, keçi, inek, at ve köpek figürleri yer alıyor. Günün her saatinde ziyaret edilebilen 'Aliağa'nın Çiftliği' gece ışıklandırmalarıyla da ilgi çekiyor. Aliağa Belediyesi Ziraat Mühendisi Bilal Özdemir, "Canlı bitki formunun kullanıldığı hayvan figürlerini günün belirli saatlerinde suluyoruz. Bunun için otomatik sulama sistemi kullanıyoruz. Belirli periyotlarla da bakımlarını yapıyoruz" dedi.

ERDAL ÇARBOĞA

Aliağa’nın bir çiftliği var haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN