METROPOLİS’TE SANAT GECESİ

Giriş Tarihi:12.10.2017, 17:26 Güncelleme Tarihi:12.10.2017, 17:26
İzmir’de Bergama Krallığı’nın en büyük ticaret merkezi kabul edilen Metropolis Antik Kenti’nde, İzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB) sanatçıları konser verdi. Halk konsere büyük ilgi gösterdi

İzmir'in tarihi yapıtlarından biri olan Metropolis Antik Kenti, bir sanat gecesine ev sahipliği yaptı. Metropolis Antik Kenti'nin kazıları sırasında ortaya çıkarılan açık hava tiyatrosunda verilen konsere Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez de katıldı. 1600 kişilik antik tiyatronun tamamının konser öncesi çok kişi tarafından doldurulması İZDOB sanatçılarını memnun etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Hüseyin Yayman, "Torbalı'daki Metropolis Antik kenti sadece Torbalı ve Ege için değil bütün ülkemiz için çok büyük bir değer. Bir çağın bütün izlerini, tiyatroyu, hamamı, teras evlerini, akropolu, hamamı ile çok sayıda yapıyı barındırıyor. Ayrıca Bizans Dönemi'nde inşa edilen bir de kalesi var" dedi. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez de "Sanatçılarımızın performansı, vatandaşlarımızın yoğun ilgisi bizleri çok mutlu etti. Unutulmaz bir gece yaşadık" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.