Serginin geliri eğitim ve sağlığa

Giriş Tarihi:05.12.2017, 18:00 Güncelleme Tarihi:05.12.2017, 18:00

İzmirli gazeteci Uğur Oral'ın kişisel fotoğraf sergisi "Tefekkür" kısa süreliğine EBSO Sanat Galerisi'nde açıldı. Bugüne kadar 4'ü Yunanistan'da, 9 tanesi de İzmir'de olmak üzere toplam 13 sergi açan Oral, 14. sergisini de yine İzmir'de hayata geçirmiş oldu. Fotoğraf arşivinde yer alan 81 eseri görücüye çıkaran usta gazeteci, İzmir, Foça, Ayvalık, Denizli, Atina, Pire ve Sakız'da yaptığı doğa çekimlerini sergiledi.
Açtığı bütün sergilerinden elde edilen gelirleri eğitim ve sağlık amaçlı vakıf ve derneklere bağışlayan Oral, son sergiden toplanan parayı da bir vakfın eğitim bursuna aktardı. Fotoğraf çekerken deklanşöre basmadan önce "Bu fotoğrafı alacak olan kişi evinin salonuna veya işyerinin bekleme odasına asar mı" diye kendi kendisine sorduğunu ve huzur veren en iyi kareyi yakalamak için sabırla çalıştığını ifade etti. Sergiye katılanlar arasında Yunanistan'ın İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia da vardı.

ERCAN AKGÜN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.