• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Ege’li hemşirelerden psikolojik kısa filmler

3. sınıf öğrencilerinin kendilerinin yazıp oynayıp yönettiği kısa filmler görücüye çıktı

‘Ege’li hemşirelerden psikolojik kısa filmler

11.01.2018, 00:00

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşegül Bilge'nin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen projenin ön danışmanlığını araştırma görevlileri Nihan Yalçıner, Deniz Kaçmaz, Merve Uğuryol ve Hacer Demirkol yaptı. Prof. Dr. Ayşegül Bilge, proje kapsamında çekilen filmlerin; ruh sağlığı, ruhsal hastalıklar, ruhsal hastalıkların belirtisi ve buna yönelik hemşirelik bakımı ile psikiyatrik bakımı konularını kapsadığını söyledi.

İLK 5 FİLME ÖDÜL

Bu filmler Ege Üniversitesi Bahar Şenlikleri programında kısa film gösteriminde 'Benden Ruha Yolculuk' başlığı ile sunulacak. Öğrencilerin ödülleri de bu sunumdan sonra verilecek" diye konuştu. 19 film arasından, öğrencilerin oyuyla en çok oy alan 5 film belirlendi. Yapılan oylama sonucunda sırasıyla 'Gel Git', 'Ambivalans', 'Bir Şizofrenin Günlüğü', 'Suç Yok Suçlu Yok', 'Posportum Depresyon' adlı filmler dereceye girdi.

‘Ege’li hemşirelerden psikolojik kısa filmler haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA