• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Gece sahnede gündüz tarlada

Gece sahnede gündüz tarlada

11.01.2018, 17:05

Seferihisar ilçesi Ulamış köylüleri, gündüzleri bağ-bahçe işinde çalışıp akşamları tiyatro eğitimi aldılar. İlk oyunlarını ’de gerçekleştirip ayakta alkışlandılar

İnsan yeter ki istesin; gündüz bağ bahçe işleriyle uğraşıp gece de tiyatro eğitimi alabilir ve sanata gönül verebilir.
İşte bunun en iyi örneği İzmir'in Seferihisar ilçesi Ulamış köyünde yaşayan köylüler!
Ulamışlılar, gönüllü olarak tiyatro kursuna katıldı.
4 ay çalışan köylüler, ilk oyunlarını İstanbul Maltepe'de gerçekleştirdi.

'YAŞAMIN İÇİNDEN'

Yaşları 14 ile 74 arasında değişen amatör 30 tiyatrocu, 'Yaşamın İçinden' adlı oyunun prömiyerini Maltepe'de sahneledi. Eğitmen Vedat Murat Güzel öncülüğünde çalışan köylüler, sergiledikleri performansla Maltepelilerin büyük beğenisini topladı. Eğitmen Güzel, 'Çok kısa bir sürede özverili bir çalışmayla oyunumuzu hazırladık. İlk sahnemiz İstanbul'a nasip oldu. Salonu dolduran izleyiciler, köylü tiyatrocularımızı ayakta alkışladı. Oyunumuzu İzmir'de de sergilemeye devam edeceğiz' dedi.

HAYALDİ GERÇEK OLDU

Oyunculardan Berrin Bayus; dağda zeytin toplayıp, tarlada çapa yapıp, nasırlı ellerle akşam sahneye çıkmanın çok farklı bir duygu olduğunu söyledi.
'Sahnede olmak hayaldi, gerçek oldu' diyen Hatice Çamtepe ise, 'İmkan verildiği taktirde insanların neler başarabileceğini gösterdik.
Ulamış Köy Tiyatrosu olarak kendimizle gurur duyuyoruz. Hele dakikalarca alkışlanmak, gündüz bağda bahçede yaşadığımız yorgunluğu tamamen unutturuyor' şeklinde konuştu.

Gece sahnede gündüz tarlada haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN