• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Kırmızı Halı’nın siyah yıldızları

Kırmızı Halı’nın siyah yıldızları

12.01.2018, 17:03 Güncelleme Tarihi: 12.01.2018, 17:07

ITIR GÜL ARAYICI

Büyük bardağa konmuş çay, yanında çiğdem, ceviz, kuru kayısı ile birlikte klasik Altın Küre izleme geceme kendimi hazırlamıştım ki hiç beklenmeyen bir şey oldu. Uyuyakalmışım.!
Ben ki yıllardır hiç kaçırmam, izlerim.. Nasıl oldu da horuldayarak koltukta uyuyakaldım inanın anlamadım. Neyse olan oldu artık.

YAZMAZSAM OLMAZ

Allahtan youtube var. Ertesi gün gene aynı ekipman ve pozisyonda, sadece tabletimi kucağıma alarak olayı gerçekleştirdim.
Malum kırmızı halı yazıları klasiğimiz.
Her ne kadar bu sayfanın yayımlanacağı güne kadar belli başlı stilleri sosyal medya dahil birçok mecrada görseniz de ben yazmazsam olmaz. Bir yerim şişer sonra iki gram Hollywood ünlüsünün gıybetini yapamayacağım diye.
Şimdi gelelim gecenin anlam ve önemine. Bu yıl kırmızı halı simsiyahtı. Yani kadın ve erkek tüm konuklar siyahlar içindeydi.
Nedeni ise kadınlara yapılan cinsel ayrımcılığa, tacizlere, baskılara karşı bir tavırdı. Aslında hep var olan kadına yönelik bu ayrımcılığa ne ilginçtir ki daha yeni ses çıkartılıyor. Dünyaya medeniyet satan bir ülkenin sinema sektöründe burada kadına taciz olmaz denilen noktada farklı bir gerçekle yüzleşiyorsun.
Bu çirkin davranış her yerde. Hep de vardılar. Geceye konuşmasıyla damga vuran Oprah Winfrey'ın dediği gibi erkek iktidarının zamanı geçti; erkek hegemonyasının altında ezilen kadınların artık korkusuzca ses çıkarmaları en büyük özgürlükleri olduğunun farkına varmalarının zamanı şimdi.

ŞIKLAR VE RÜKÜŞLER

Herkesin siyah giyindiği bir gecede herkes mutlaka güzel görünmüştür diye düşünmem kaç puan sizce? Maalesef siyahın asil duruşunu bozan korkunç elbiseler de olabiliyor. Siz siz olun siyah güzeldir diye kötü elbiseleri düğünlerde giymekten kaçının, sırf Hollywood yıldızları giydi diye. Örnek mi Wonder Women Gal Gadot'un kadife bolerolu elbisesi. Boleroya mı takayım kafayı, yoksa drapelerine mi?
Tom Ford imzalı olması bile maalesef durumu kurtarmıyor.
Düz siyahlar, siyah kadifeler, siyah pırıltılar, danteller, hatta siyahın üzerine nakış işlemeler Kırmızı Halı'da boy gösteren elbiselerdi.
Genelde yıldızlar sade görünümleri tercih etseler de bazı isimlerin seçkileri bence tam kendilerini yansıtmamıştı.

Sarah Jessica Parker mesela. Dolce Gabbana elbisesi güzel olsa da onu Saint Laurent tarzı mini elbise ve çizmelerle görmek daha hoş olurdu kanımca.

Nicole Kidman gecenin ağır topu olsa da Diane Kruger'ın pelerinli Prada elbisesi sanırım en beğenilenlerin başını çekti.

Her ne kadar maskülen görünümleri sevsem de Claire Foy'un takım elbise olayını fazla erkeksi buldum. Stella Mc Cartney tasarımı takımı daha çok iş toplantılarına uygun gibi gözüküyor.

Gelelim gecenin en merakla beklenen ismi Angelina Jolie'ye. Atelier Versace elbisesi zayıflığını iyi gizlese de yüzü maalesef öyle demiyor. Zayıflık takıntısı yüzünden yıldız 10 yaş büyük görünüyor.

Kırmızı Halı’nın siyah yıldızları haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN