• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Küçük şefler iş başında

İngiliz Şef Christopher George Downs ile çocuklar yemek yapmanın inceliklerini öğreniyor. Yabancı dillerini de geliştirme fırsatı yakalayan minikler için sömestreye özel bir atölye hazırlandı

Küçük şefler iş başında

13.01.2018, 00:00

Dışarıda yeme-içme alışkanlarının artması ve gastronomi turizminin trend olması dünya mutfağını bilen aşçılara olan talebi artırdı. İzmir'de de aileler çocuklarını, aşçılık eğitimlerine göndermeye başladı. Ünlü İngiliz Şef Christopher George Downs minik şeflere yemek yapmanın inceliklerini öğretiyor.
Minik şefler burada hem yeteneklerini keşfediyor hem eğleniyor. Ayrıca şeflerinin İngiliz olması nedeniyle yabancı dillerini de geliştiriyor.

SÖMESTRE MUTFAĞI

Küçük şefler için sömestreye özel bir kurs da hazırladıklarını söyleyen Downs, "22 Ocak ile 2 Şubat tarihleri arasında 6-10 yaş grubu için kurs hazırladık. Saat 10.00 ve 12.00 arasında 10 derste şefler, evlerinde aileleriyle bile yapabilecekleri yemekler öğrenecek.
10-17 yaş grubunun dersleri ise saat 14.00'de başlayacak. Bu kurslarda taze makarna, sushi, pizza ile Meksika ve İspanya mutfaklarından yemekler yapacağız" dedi.

İNCELİKLERİ ÖĞRETİYOR

İngiliz Şef Christopher George Downs, Bostanlı'daki atölyesinde mutfağa meraklı minik şeflere yemek yapmanın inceliklerini öğretiyor.

Küçük şefler iş başında haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.