• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Geçmişin izindeki halılar

Geçmişin izindeki halılar

31.01.2018, 17:16

’nda satılan, geçmişin izlerini taşıyan halılar, meraklıların ilgisini çekiyor. Halılara, kaç yıllık olduğuna, yapılırken kullanılan ipliklerin özelliğine göre fiyat biçiliyor

İzmir'in Kemeraltı Çarşısı'ndaki bir halıcıda satılan, geçmişin izlerini taşıyan ikinci el halılar, meraklıları ve koleksiyonculardan ilgi görüyor. Türkiye'nin dört bir yanından toplanan kullanılmış halılar, Rıdvan Yıldız ve Bahri Yıldız kardeşlerin Kemeraltı Çarşısı'ndaki dükkanında meraklıları için satışa sunuluyor. Halılara, kaç yıllık olduğuna, saklanma koşullarına ve halı yapılırken kullanılan ipliklerin özelliğine göre fiyat biçiliyor. Dükkanda bulunan yaklaşık 800 halının fiyatları 350 TL'den başlayıp, özelliğine göre yükseliyor. Eski halıları daha çok meraklıları ve koleksiyoncular tercih ediyor.

123 YILLIK DA VAR

Dükkanda 123 yıllık bir halının da bulunduğunu belirten işyeri sahiplerinden Bahri Yıldız, bir diğer eski halının da 1934 yılında dokunan Kula Kömürcü halısı olduğunu ve çok değerli olduğunu söyledi. Bu halıyı 3 bin 500 TL fiyatla satışa sunduklarını belirtti. Her halının bir hikâyesinin bulunduğunu dile getiren Bahri Yıldız, bu durumun da halıyı daha değerli kıldığını söyledi. Sattıkları halıların Türkiye'nin dört bir yanından kendilerine getirildiğini anlattı.

Geçmişin izindeki halılar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN