• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

yeniden ’de

Osmanlı İmparatorluğu döneminde Karadeniz Bölgesi’nde yaşanan bir eşkıya öyküsü olan Hekimoğlu, bugün ve ’ta opera severlerle buluşacak

Hekimoğlu Operası yeniden İzmir’de

13.02.2018, 00:00

Tolga Taviş'in bestelediği 'Hekimoğlu' operası bugün ve 15 Şubat saat 20.00'da Elhamra Sahnesi'nde sanatseverlerle buluşacak.
Ulusal opera repertuvarında önemli bir yeri olan Hekimoğlu Operası'nda Osmanlı İmparatorluğu döneminde Karadeniz Bölgesi'nde yaşanan bir eşkıya öyküsü anlatılıyor.
Opera, destansı diliyle ve o dönemin toplumsal yapısını öne çıkaran kostüm ve dekorları ile özgün bir eser olma özelliğine sahip. Librettosu Bertan Rona tarafından yazılan iki perdelik eserin orkestra şefliğini eserin bestecisi Tolga Taviş ile Tulio Gagliardo dönüşümlü olarak üstleniyorlar.

Hekimoğlu Operası yeniden İzmir’de haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA