• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kızıl saçlı çiçek kız: Elçin Sangu

Kızıl saçlı çiçek kız: Elçin Sangu

13.02.2018, 16:27

Sanatçıların başkenti ’in yetiştirdiği genç isimlerin başında; hem sanat yeteneği, hem de güzelliğiyle sinema filmlerinin ve televizyon dizilerinin vazgeçilmez ismi Elçin Sangu geliyor

KÜLTÜR VE SANAT BAŞKENTİ İZMİR - GÜRKAN ERTAÇ

Bir insan hem güzel, hem de yetenekliyse başarı yolu açıktır. 1985 yılında İzmir'de doğan Elçin Sangu, sanatın cevher üretmekteki özelliğiyle şu sıralar önemli başarılara imza atıyor.
Oyuncu-manken Elçin, Türkiye'de en çok aranan ve en çok maaş alan ünlülerden birisi oldu. Başarısının karşılığını da fazlasıyla hak ediyor ve alıyor. Bir şampuan reklamında oynama karşılığı 1 milyon lira alması sanat çevrelerinde hayli tartışıldı. Mersin Üniversitesi'nde Opera Bölümü'nde okudu. TV dizilerinde yer almadan önce sahne oyuncusuydu.

ÖDÜL AVCISI GÜZEL

Elçin Sangu gerçek patlamayı, Haziran 2015'ten Ocak 2017'deki finaline kadar romantik komedi dizisi Kiralık Aşk'ta Defne rolüyle yaptı.
Bu başarısı sayesinde 25'den fazla ödüle aday gösterildi, 17 kez ödül kazandı. Rol aldığı diğer diziler: Öyle Bir Geçer Zaman ki (2011), Aşk Kaç Beden Giyer (2012-2013), Bir Aşk Hikâyesi (2013-2014), Kurt Seyit ve Şura (2014) ve Sevdam Alabora (2015).
Elçin, unutulmaz karakterlere imza attı.
Üç sezon 120 bölüm süren Öyle Bir Geçer Zaman Ki'de Jale karakterine hayat verdi. Dizideki rolü ve söylediği şarkılarla tanındı.
Bir Aşk Hikayesi adlı dizide de Seçkin Özdemir, Damla Sönmez, Yamaç Telli ve Zuhal Olcay ile başrolleri paylaştı. Kurt Seyit ve Şura'da köylü güzeli Güzide rolüyle ve sesiyle yine çok beğenildi.
Sevdam Alabora'da Kadir Doğulu ile Zeynep karakterini oynayarak başroldeydi.

'KİRALIK AŞK'LA YÜRÜ YA KULUM

Kiralık Aşk dizisi, onun kariyerinde tepeye çıkmasını sağladı. İki sezon süren dizide Defne'yi oynayarak Barış Arduç ile başrolleri paylaştı, .güzelliği ve sanat yeteneğiyle takdir topladı.
Defne karakteriyle iki defa "En Yakışan Dizi Çift", iki defa "En İyi Çıkış Yapan Oyuncu" ve birçok kez ise "En İyi Kadın Oyuncu" seçildi.

FİMLERDE DE BERABERLER

Elçin Sangu ile Barış Arduç TV'de çok beğenilmelerinin ardından Mutluluk Zamanı isimli bir sinema filmi çevirdi.
Şimdi de Yanımda Kal isimli ikinci bir filme birlikte imza atacakları bildiriliyor.
İzmirli üstün yetenek Elçin Sangu'ya sanat hayatında nice başarılar.

YILDIZLI SEMALARDAKİ HAŞMET NE GÜZEL ŞEY

Sadi Hoşses, 1908 yılında Halep'te dünyaya geldi. Babasının görevi nedeniyle hiç durmaksızın bütün Anadolu'yu dolaştı.
Hayatını radyoda çalışarak ve ticaret yaparak kazandı. Hafız Burhan, Hafız Kemal ve Sadettin Kaynak'ın aralarında bulunduğu hafızlarla "mevlüthan"lık yaptı. Musiki bilgisini kendi çabası ile geliştirdi. Bestelerinde neo-klasik dönemin şarkı formunu titizlikle uygulayan Sâdi Hoşses, zengin makam repertuarı ile musikimize çok kıymetli eserler armağan etti. Şarkılarının çoğu günümüzde tazeliğini korumakta ve solistlerin repertuvarını süslemektedir. İstanbul ve Ankara Radyosu'nda 30 yıl çalıştı.

İZMİR YERLEŞİK MEKANI OLDU

1987 yılında geldiği İzmir'i, Karşıyaka'yı çok sevdi, ömrünün sonuna dek burada yaşadı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Klasik Türk Müziği Korosu'nda koro şefliği yaptı. İzmir'de kendini çok sevdirdi. Karşıyaka Belediyesi tarafından Bostanlı Parkı'na büstü dikildi. Sâdi Hoşses, 3 Temmuz 1994 tarihinde hayata gözlerini yumdu ve İzmir Soğukkuyu Mezarlığı'na gömüldü.

BİRBİRİNDEN GÜZEL ESERLER

Sadi Hoşses, Türk Sanat Musikisine muhteşem eserler kazandırdı. İşte ünlü eserlerinden bir demet: Öyle bir zâlime düştüm ki niyâz dinlemiyor, N'eyleyeyim nic'edeyim olamam bir ân, Benden ayrılsan da yine gönlüm sendedir, Hem seversin, hem yanarsın, hem yine âvâresin, Niçin mahzûn bakarsın sen bana öyle, Hep gözyaşı ve elem dolmadı gitti çilem, Bir bakışla başka bir âlem yarattın sen bana, Ne dökmek istesem yaş var, ne çeşmanımda fer kaldı, Büklüm büklüm sırma da saçın Eminem, Yıldızlı semalardaki haşmet ne güzel şey, Şarap mahzende yıllanır, aşkın kalbimde yıllanıyor, Seni sesini gözlerinin rengini unutabilsem.
Üstadı, duygu dolu bir güzel şarkısıyla analım: Yıldızlı semalardaki haşmet ne güzel şey.
Mehtaba dalıp, yar ile sohbet ne güzel şey. Dünyamızın üstünde bütün ruhlar uyurken, dünyada senin aşıkın olmak ne saadet. Bir bitmeyecek aşk-ı muhabbet ne güzel şey...

Kızıl saçlı çiçek kız: Elçin Sangu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN