• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Üniversitelilerden ‘Yedi Ölüm’

Üniversitelilerden ‘Yedi Ölüm’

14.02.2018, 15:31

Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde öğrenim gören ekip, Türkiye'de ilk kez bir sinema okulundan vizyona film sokma başarısı gösterdi.
Salih Demir'in yazdığı İlker Çavga'nın yönettiği Yedi Ölüm Türkiye'de kurmaca türündeki tüm kısa film festivallerinde ve uluslararası festivallerde boy gösterecek.

20 DAKİKALIK

20 dakikalık filmde Ali karakterini Eren Ergin, Aslı karakterini Cansu Cantürk, Ezgi karakterini Aysel Huseynzade, doktor karakterini ise Uğur Kaya canlandıracak. İzmir ve İstanbul'dan bir araya gelen oyuncu kadrosu ve ekip filmin çekimlerini İzmir'de yapacak.
İlker Çavga'nın ilk sinema filmi olan Umut Avcıları 19 Ocak 2018'de vizyona girdi. Yedi Ölüm ise genç yönetmenin 4. kısa filmi olacak.
Filmin konusu şöyle: Ali'nin sevgilisi Merve, acil kalp nakli bekleyen bir hastadır.
Zamanının giderek daraldığının farkında olan Ali, kalbi bulmak için harekete geçer. Sevgilisinin yaşlarında ve fiziksel özelliklerinde kurbanlar arar. Bir dizi sözde sevgili edinir ve bunları kendince bazı testlerden geçirir.
Testin sonucunda iki seçenek vardır: Yaşamak ya da ölmek.

Üniversitelilerden ‘Yedi Ölüm’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN