• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yeşil sahanın kraliçesi

Yeşil sahanın kraliçesi

14.07.2018, 17:42

kategorisinde 1. sıraya kadar yükselen , 1-3 Ağustos’ta , ve ’le İsviçre’de UEFA seminerine davet edildi. Özçiğdem, sadece ’in değil Türkiye’nin gururu oldu

Melis Özçiğdem, 16 yıllık futbolculuk yaşamından sonra formasını çıkarıp düdüğü boynuna geçirdi. 13 yıl önce başladığı futbol hakemliğinde basamakları birer birer çıkan Melis şu an Türkiye'nin FIFA Kokartlı tek ve ilk hakemi olmayı başardı. 5 yıldır FIFA hakemi olan 35 yaşındaki başarılı hakem, FIFA Kadınlar Dünya Kupası Grup maçlarında İsveç-Macaristan, Finlandiya-İsrail müsabakalarını yönetti.

BAŞARILI 2 HAKEMDEN BİRİ

FIFA kategorisinde 1. sıraya kadar yükselen Melis, şimdi de gözünü en yüksek kariyer olan Elit'e dikti. Eğer Melis, Elit kategoriye yükselirse bu da Türkiye'de bir ilk olacak. Kadınlar U17 Avrupa Şampiyonası'ndan finale kadar birçok maç yöneten Melis, finalde de sahaya 4. hakem olarak çıkma onurunu yaşadı. Nisan ayında UEFA'nın İsviçre'nin Nyon şehrindeki merkezinde eğitime tek Türk kadın hakem olarak katılan Melis, eğitim sonunda 15 hakem içinde 1. kategoriye yükselen 2 hakemden biri oldu.

GÖKHAN ÖZYURTLU

Yeşil sahanın kraliçesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN