• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hem ruha hem cilde temizlik

Hem ruha hem cilde temizlik

09.09.2018, 00:00

Yaz bitmek üzere. Ben henüz tatile çıkamasam da birçoğunuz tatilden döndünüz ve muhtemelen uzun süre güneşe maruz kaldınız. Şimdi siz dinlenirken yorulup yıpranan cildinizi iyi bir bakımla şımartma zamanı. Elbette ve mutlaka uzman ellerde. Herkesin cildinin ihtiyacı farklı. Bunun için önce cilt analizi yaptırmanız gerekiyor.
Ben, Mayasente Polikliniği'nin sahibi Medikal Estetik Uzmanı Dr. Osman Baş'a başvurdum. Cilt analizi cihazında cildimin farklı tabakalarını gösteren fotoğraflarını çektiler. Sonra Osman Bey cildimin güneş ışınlarından biraz kalınlaştığını belirterek PRX-T33 ile iğnesiz acısız mezoterapi ve medikal cilt bakımı yapmayı önerdi.

ZAMAN GEÇMESİN İSTEDİM

Önce yapacağı işlemi uzun uzun anlattıktan sonra yüzüme jelle temizlik yapıldı. Bir çeşit asit içeren ilaçla yüzüme masaj yapmaya başladı. O sırada endişelenmediğimi söylesem yalan olur. Yüzümde hissettiğim yanma, acı biber gezdiriliyormuş gibiydi. İşlem üç kez tekrarlandıktan sonra spreyle cilt temizliği yapıldı. Ardından nem maskesi uygulandı. Nem maskesi uygulaması, işlemin en keyifli kısmıydı. Çünkü 15 dakikalık bekleme süresinde Dr. Osman Baş meditasyon da uyguladı. O 15 dakika hiç bitmesin istedim... Cildimdeki kalınlaşma ile birlikte adeta ruhumdaki kalınlaşma da inceldi. Bir hafiflik, bir hafiflik; tek kelime ile muhteşemdi! Sıkı sıkıya kenetlediğim ellerim usulca yanlara düştü. Arka fondaki müziğin de etkisiyle ayların yorgunluğundan kurtuldum desem abartmış olmam... Hatta ruhumda hissettiğim hafiflik, cildimde hissettiğim parlamanın önüne geçti. Pırıl pırıl bir cilt ve kuş gibi bir ruhla kalktım masadan.

Uygulama sonrası sonuç nasıl olur?

Uygulama sonrasında ciltte daha sıkılaşmış, daha dolgun ve daha parlak görünüm elde edilir. Milia denilen inci tanesi oluşumlarında, siyah noktalarda azalma, gözeneklerde sıkılaşma olur. Uygulama süresi 30-45 dakika sürmekte 15 gün aralıklarla toplam 5 seans uygulanması önerilmektedir.
Tedavi tekrarlandıkça elde edilen görüntü daha da iyi olmakta etkisi ve kalıcılığı daha uzun sürebilmektedir.

PRX-T 33 nedir?

Foto hasarlanma olarak da bilinen güneş ışınlarının neden olduğu cilt yaşlanmasının ve cilt lekelerinin tedavisinde kullanılabilen yeni ve modern bir yöntemdir.
Formülü uzun süren araştırma ve geliştirme çalışmaları sonrasında İtalyada geliştirilmiştir.
Cilt yaşlanması ve lekelerin tedavisinde oldukça başarılı sonuçların alınmasıyla dikkat çekmiştir. Bunun en büyük nedeni PRX-T33 herhangi bir enjeksiyon yöntemi gerektirmeden yüz, boyun, dekolte ve el cildinin yenilenmesi amacıyla kolay uygulanabilir olması ve etkilerin kısa sürede ortaya çıkmasıdır.

Nasıl etki sağlar?

İçeriğinde TCA (Tricloraseticacit), Hidrojen Peroksit ve Kojik asit bulunmaktadır. Bunlar çok güçlü etken maddeler olmasına rağmen ciltte herhangi bir soyulma, kızarıklık veye kabarmalara neden olmaz. Sosyal yaşamı engellemeden ciltte yenilenme, cilt tonunda düzelme, dengelenme ve lekelerinde azalma sağlar.

Hasarlanma ve kızarma olur mu?

Hidrojen Peroksit sayesinde cilt yenileme özelliğine sahip TCA ve lekeler üzerine etkili olan Kojik asit derinin üst tabakası olan epidermisi hiç bir şekilde etkilemeden geçerek derinin daha alt derin tabakalarına ulaşır ve buralarda etkili olur.
Bu sayede deri yüzeyinde kızarma, yanma veya herhangi bir hasarlanma oluşmaz.

PRX-T33 tedavisinin amaçları

Cilt yaşlanmasının önüne geçmek

Yüz gençleştirme, anti aging

Özellikle cildin sıkılaştırılması

İnce çizgilerin ortadan kaldırılması

Boyun ve dekolte gençleştirmesi, ellerdeki yaşlılık belirtilerinin ortadan kaldırılması

Akneye bağlı izlerin azaltılması

Leke ve melasma tedavilerinde etkili şekilde kullanılmaktadır

Hem ruha hem cilde temizlik haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA