• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Şehirden kırsala göç hızlandı

Şehirden kırsala göç hızlandı
Giriş Tarihi: 21.4.2019

Korna sesleri, trafikte harcanan saatler, hep bir yere yetişme telaşı... Teknolojinin sunduğu nimetler arttıkça insan bedeninin doğası o kadar rahatsız oluyor. Hep özüne, yani toprağa doğaya dönmek istiyor. Korna yerine kuş sesi, sigara ve baca dumanı yerine ciğerlerine ılık bir meltem ile oksijen doldurmak istiyor. Bir zamanlar şehre doğru olan göç artık terse dönüyor.
Şehir hayatına bir alternatif oluşturmaya başlayan dağ ve çiftlik evlerinin son dönemde daha çok tercih edilmesinin sebebi şehir hayatının stresi, trafik ve kalabalıktan uzaklaşmak isteyenlerin şehirden kaçmak için bu tipteki konutları daha çok tercih etmeye başlaması. Geniş bir fiyat aralığına sahip konutlar özellikle büyükşehirlerde yaşayan alıcılar tarafından tercih ediliyor. En çok çiftlik evinin satışta olduğu illerin başında İzmir, Bursa, Muğla ve Trabzon gelirken, en çok dağ evi satılan illerde ise Burdur, Sakarya, Düzce ve Çanakkale ilk sıralarda yer alıyor.

GENİŞ FİYAT ARALIĞI

Çiftlik ve dağ evleri geniş fiyat aralığı dikkat çekiyor. Taban fiyat olan 130.000 TL'ye bir çiftlik evi sahibi olunabilirken, 5 Milyon TL ve üzerine çıkan fiyat ortalamaları, farklı beklenti ve ihtiyaçlara cevap verebilen geniş bir fiyat aralığı sunuyor. Satılık konut piyasasında hareketlenme yaşanan bir diğer kategoride de dağ evleri yer alıyor.
Ortalama 150.000 TL bandından başlayan dağ evi fiyatları 8 Milyon TL'yi buluyor.

Şehirden kırsala göç hızlandı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN