• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Anneler Günü’ne özel şiir albümü

Anneler Günü’ne özel şiir albümü
Giriş Tarihi: 12.5.2019

Şair, oyuncu, şarkı sözü yazarı Ahmet Çelik, Anneler gününde kendi annesi için yazdığı şiirlerini yayımladı. Hayatının merkezine şiir kitapları ve şiir albümünü koyan Çelik'in toplamda 5 şiir kitabı, 4 şiir albümü ve 73'ü bestelenmiş 300'den fazla şarkı sözü bulunuyor.
Nevşehir Kapadokya'da dünyaya gelen şair Ahmet Çelik eğitimi için ortaokuldan sonra Almanya'ya yerleşti. Şairlik hayatına annesini kaybetmesinin ardından başladı. Sekiz yaşında Annem adlı şiiriyle kendini keşfeden Çelik, "Annemin yokluğunu şiirlerime konu ederek acımı dindirmeye çalıştım. Sonrasında başka şeylerden ilham alarak şiirlerime devam ettim ve 2004 yılında ilk şiir kitabım Garipsiyorum'u çıkardım. Ardından 2007 yılında Almanya'da Hadi Gel Artık şiir albümüm yayınlandı" diye konuştu.
Hayatını sadece şair olarak geçirmeyen Çelik, gastronomi, turizm ve belediyeciliğin yanı sıra Milletvekilliği adaylığı, MESAM, MUYOMBİR, Edebiyatçılar Derneği, İlim ve Edebiyat Eserleri Meslek Birliği gibi birliklerin de üyesidir.
Birçok ödüle sahip olan şair her dalda yeteneğini göstermeye devam ediyor. Son zamanlarda oyunculuk sektörüne atılan Çelik halen İzmir'de çekimleri devam eden Temas dizisinde rol almaktadır.

YAĞMUR KARACAN/ HERA ERAKCANLAR

Anneler Günü’ne özel şiir albümü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN