• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

5 bin koleksiyon malzemeli mekan

5 bin koleksiyon malzemeli mekan
Giriş Tarihi: 21.7.2019

’da yiyecek-içecek üzerine açılan, orijinal vintage ürünlerle dekore edilen mekan, adeta müze gibi. 1940 ve 50’li yıllara ait bisikletten, daktiloya kadar pek çok farklı ürün var

Birçok ilkin yaşandığı İzmir'de bu kez İzmirli iş insanı Selim Kaptan ve Cenk Delen, dünyada bir örneği daha bulunmayan ilginç mekanı şehre kazandırdı. Kaptan'ın 10 yılı aşkın bir süredir onlarca ülkeyi gezerek oluşturduğu, 1940 ve 50'li yıllara ait olan orijinal 5 bin vintange ürün, Buca'da açtıkları Hungry Dog adlı mekanda farklı bir boyut kazandı.


ZAMANDA YOLCULUK YAPMAK

Mekanın ortağı Cenk Delen, işletmeye gelen misafirlerinin zamanda yolculuk yaptıklarını belirtirken, her şeyin yeme içme olmadığını, büyük bir kültür mirasını İzmir ve Türkiye'ye kazandırdıklarını ifade etti. Orijinal vintage ürünlerle dekore edilen mekanda, yeme-içme kültürüne başka bir bakış açısı getirdiklerini belirten Cenk Delen, "Burada hem üniversite öğrencileri çalışıyor hem de üniversiteliler başta olmak üzere tüm yaş gruplarını ağırlıyoruz. İsteyen kütüphane bölümünde kitap okuyup bir şeyler yudumluyor, isteyen yemek yiyor. İsteyen müze gibi gezip zaman yolculuğuna çıkıyor" şeklinde konuştu.


DÜNYADA BİR ÖRNEĞİ DAHA YOK

Cenk Delen bu kadar kapsamlı orijinal koleksiyonun bu konseptteki bir mekanda dünyanın başka bir yerinde olmadığını vurgularken," Selim Kaptan dünyanın dört bir yanına giderek bu koleksiyonu oluşturdu. Birlikte çok yere de gittik. Bırakın dokunup incelemeyi, satın aldığımız yerlerde bir şeridin arkasından bu ürünlere bakabiliyoruz. Selim Kaptan işte bu hazine İzmirlilerle buluşsun istedi. Ticari bir kaygı olmadan İzmir ve Türkiye'ye bu mirası aktardı. Yani bu ürünlerin bu konseptte korunmadan sergilenmesi başka bir yerde imkansız" dedi.

'SÜRPRİZLERİMİZ OLACAK'
Koleksiyonların mekanda sergilenenlerden çok daha fazla olduğunu belirten Cenk Delen, "Herkes beklesin, sürprizlerimiz devam edecek. Hungry Dog ile lezzet ve zaman yolculuğu devam edecek, bu güzel parçalar çok daha fazla kişiyle buluşacak" ifadelerini kullandı.

PRENS CHARLES İLE LADY DİANA İÇİN ÖZEL ÜRETİLEN MEŞRUBAT BİLE VAR
AMERİKA'DA yol kenarında bulunan müzik kutularından emaye tabelalara, 1950'li yıllara ait bisikletlerden itfaiye telefonlarına, daktilolardan radyolara kadar çok özel koleksiyon ürünlerinin bulunduğu Hungry Dog'da, askeri motosiklet de mekandaki orijinal ürünler arasındaki yerini almış. İngiltere Prensi Charles ve Lady Diana'nın düğünü için 1981 yılında özel olarak üretilen, kapağı açılmayan meşrubattan, yine 60-70 yıllık ciklet kutularına kadar 5 bin orijinal ürünün bulunduğu mekan, 1 dönüm arazide zaman yolculuğu ile lezzeti birlikte sunuyor.

5 bin koleksiyon malzemeli mekan haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN