• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

, 70 yılını sergiledi

Madam Z, 70 yılını sergiledi
Giriş Tarihi: 18.8.2019

TÜRKİYE’NİN markalaşmış ilk moda tasarımcısı olan , 70 yılı kapsayan çalışmalarından oluşan sergiyi, ’nın ilçesindeki Dibeklihan’da açtı.

Dünyanın "Madam Z" olarak tanıdığı Zühal Yorgancıoğlu'nun 70 yıllık çalışma hayatının ürünlerinin yer aldığı örnekleri sergileyen "Zühal Yorgancıoğlu ve Sanatı" adlı sergisi, Bodrum Yakaköy'deki Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü'nde açıldı. Dibeklihan'ın kurucusu Cenap Tezer anısına hazırlanan ve iş, sanat, siyaset ve spor camiasının tanınan simalarının katıldığı sergide, Yorgancıoğlu'nun Türk motiflerine ve sanatına yer vererek hazırladığı kıyafetler ve çizimleri yer aldı. Yorgancıoğlu, "Dibeklihan'ın kurucusu, mimar Cenap Tezer vefatından önce oğluna benim tekrar sergi açmam için vasiyette bulunmuş. Cenap beyin anısına tekrar burada sergi açtım. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. Zuhal Yorgancıoğlu'nun kızı Müberra Yorgancıoğlu ise, "Annemin Türkiye'yi tanıttığı kıyafetlerin orjinallerini herkes yakından görme şansı buldu" diye konuştu. Eski mankenlerden Şafak Fişek de, "Yurt dışı defilelerinde Zühal Hanım ile başarıları beraber paylaştık. Her kıyafetin bir hikayesi var" ifadelerini kullandı. Sergi, 29 Ağustos'a kadar açık kalacak.

ADEM ÜLKER

Madam Z, 70 yılını sergiledi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN