• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Sevimli dostlara keçeden portre

Sevimli dostlara keçeden portre
Giriş Tarihi: 18.8.2019

Sasalı’da yaşayan Ayşen Soysaler, evcil hayvanların fotoğraflarını keçe ile işleyerek yastık ve tablolar üretiyor. Elde ettiği gelirle de sokak hayvanlarına umut oluyor.

İzmir'in Sasalı ilçesinde yaşayan Ayşen Soysaler, evcil hayvanların fotoğraflarını keçe portrelerine işleyerek elde ettiği gelirle sokak hayvanlarına umut oluyor. Asıl mesleği muhasebe olan İzmirli hayvansever, hayvan sevgisiyle hobisini işe dönüştürdü. Dört yıl önce tanıştığı keçe işleme işine hayvanseverliği sayesinde başladığını belirten Ayşen Soysaler, evinin bir odasını atölye olarak kullanıyor. Bu atölyede sevimli dostların keçe portrelerini yapıyor.


SOKAKTAKİ CANLAR İÇİN

Sosyal medya hesabı olan "pisi_atolye" üzerinden aldığı siparişler sayesinde sokak hayvanlarının mama ve tedavilerini gerçekleştirerek onlara destek oluyor. İlk olarak kendi kedisinin portresini yaparak birebir keçe portresi çalışmalarına başlayan Soysaler, daha önce de bez bebek yapımıyla ilgilendiğini belirtti ve ekledi: "İnsanlar evlerindeki can yoldaşı olan evcil hayvanlarının fotoğraflarını göndererek onları kalıcı bir anıya dönüştürmeyi çok sevdi, tabii ben de bu şekilde çalışmayı." Evcil hayvanlarının portrelerine sahip olanlar hem kalıcı bir anıya sahip oldukları hem de sokak hayvanlarına yardım ettikleri için Ayşen Soysaler'e destek oluyor. Bir keçeyi 3-4 gün gibi kısa bir süre içinde bitirdiğini belirten Soysaler, yakın zamanda el emeği olan portrelerine Atatürk portresini de eklemek istediğini dile getirdi.

MELİH DEMİRTAŞ

Sevimli dostlara keçeden portre haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN