• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Erkeğin makyajı bakımlı sakal

Erkeğin makyajı bakımlı sakal
Giriş Tarihi: 25.8.2019

Günümüzde bir imaj sembolü olarak anılan sakal, tarih boyunca bilgeliğin göstergesi oldu. Örneğin Mısır medeniyetinin ilk yıllarında erkekler sakalları uzatırdı. Hatta firavunlar sakallarını örüp altın tozuyla süslerdi. Böylece güçlerini, zenginlik ve otoritelerini ortaya koyarlardı. Antik Yunan'da ise sakal neredeyse kutsal sayılırdı. O dönemde sakal güç, bilgelik ve erkeklik sembolüydü. Hatta sakal o kadar önemliydi ki genç erkekler sakalları çıkana kadar saçlarını kesmezdi.

KİŞİSEL İMAJINIZI BELİRLİYOR
Aradan geçen yıllarda sakal dönemlere ve kültürlere göre şekil değiştirdi ve dolayısıyla taşıdığı anlamlarda değişti. Günümüzde ise sakal artık erkeklerin imajlarını belirlemesinde büyük bir rol oynuyor. Hatta sakalın kişinin hayat görüşünü ve kültürünü yansıttığını ortaya koyan araştırmalar da bulunuyor. Sakal bu kadar önemliyken bakımlı bir sakala nasıl sahip olabilirsiniz? İşte bu sorunun cevabı...

TEMİZ TUTMAYA ÖZEN GÖSTERİN
ABD'de yapılan bir araştırmaya göre sakal, doğru bakım yapılmadığında tuvaletten bile daha fazla bakteri barındırıyor. Bu bakteriler akne, tahriş, enfeksiyon gibi cilt bakım sorunlarına neden olabiliyor.

YAĞLARIN GÜCÜNDEN FAYDALANIN
Nemlendirme de büyük önem taşıyor. Sakalın altında kalan ve nefes almakta zorlanan cildinizi derinlemesine temizledikten sonra nemlendirmezseniz kuruluk ve bundan doğan kaşıntılara da davetiye çıkarabilirsiniz. Bu nedenle nemlendirici ya da yağ bazlı bir ürünle sakalınızı ve cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Erkeğin makyajı bakımlı sakal haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN