• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Evinizi aynalarla büyütün

Evinizi aynalarla büyütün
Giriş Tarihi: 1.9.2019

Küçük evinizde genişlik ve ferahlık etkisi yaratmak mümkün. Aynaları kullanarak bunu sağlayabilirsiniz. Sadece birkaç püf noktaya dikkat ederek evinizi ya da evinizin kasvetli bulduğunuz bir bölümünü ferahlatabilirsiniz...

Küçük bir alanın genel problemleri arasında basık, karanlık ve eğimli tavanlara sahip olması vardır. Bu gibi durumlarda tavan ölçülerinde kestireceğiniz bir aynayı tavana monte edebilirsiniz. Söz konusu küçük alanlarsa, bu alanların ışığını arttırmak ve her santimini akıllıca kullanmak oldukça önem taşır. Gömme ayna, tasarımsal bir duruş yaratsa da gömme aynanın kullanımının mümkün olmadığı durumlarda tavana çerçeveli güzel bir ayna montajı da yapabilirsiniz. Bu konseptle kendinize harika bir görsel alan yaratmış olacaksınız.

DUVARIN TAMAMINI AYNA İLE KAPLAYIN

Tam duvar aynaları, alan genişletmede inanılmaz etkilidir. Çünkü özellikle kapı arkasında kullanıldığında ikinci bir alana giriyor hissi verir. Öte yandan bu konsepti daha modern bir şekilde kullanmak isterseniz ayna yüzeyi üzerine geometrik ızgara desenleri ekleyebilirsiniz. Bu şekliyle alanınızı kişiselleştirmiş olursunuz.

GENİŞ VE ÇERÇEVELİ BİR STİL TERCİH EDİN

Daha klasik bir görünüm tercih edecekseniz, dar alanlarınızda çerçeveli, geniş bir ayna tercih edin. Çerçeve ile odanın genel stilini aynaya dahil edebilirsiniz. Örneğin, rustik bir alan için ahşap bir çerçeve tercih ederken endüstriyel tasarımlı bir alanda metalik çerçeveler kullanabilirsiniz. Basit bir çerçeve değişimi, odanın kişiselleşmesini sağlayacaktır.

BİRBİRİNE BİTİŞİK MONTE EDİN

Alanınıza derinlik katmaya ihtiyacınız varsa, diğer bir yöntem de bitişik iki duvara iki ayna eklemektir. Bu geometrik algı ile çoklu yansıma sağlayabilirsiniz. Sarmal aynaları evinizin her köşesinde deneyebilirsiniz. Özellikle yüksek tavanlı alanlarda daha iyi sonuç alabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

EĞİK ALANLAR İÇİN PARÇALI ŞEKİLLER KESTİRİN

Özellikle çatı katı dairelerde tavanın eğiminden dolayı alanlarınız olduğundan küçük ve karanlık görünebilmektedir. Bu sorunun önüne de yine doğru ayna montajıyla geçebilirsiniz. Parçalı aynalarla alanı hem daha modern hem de daha geniş bir şekilde kaplayabilirsiniz.

Evinizi aynalarla büyütün haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN