• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Gelin damatlar havaya uçup okyanusa açıldı

Gelin damatlar havaya uçup okyanusa açıldı
Giriş Tarihi: 1.9.2019

Manzara ile yetinmeyen sıradanlığa tahammülü olmayan çiftlerin yeni tercihi cruise gemileri ve balonları

Her sevgilinin hayalidir muhteşem bir düğün. Bazı çiftler bu en mutlu günlerini deniz kenarlarındaki mekanlarda ya da kumsallarda hayal eder. Bazıları ise denize yakın olmasa da deniz manzaralı özel mekanlarda imzalarını atar. Bir de manzarayı kıyıdan görmekle yetinmeyenler var ki onların tercihleri denizin ortasında ya da gökyüzünün içinde olmak. Bunun için ise son moda evlilik mekanları cruise gemileri ve sıcak hava balonları.

RESMİ YA DA SEMBOLİK

Cruise gemileri ile istediğiniz bir limanda nikahınızı kıyıp doğrudan balayına yol alabilirsiniz. Üstelik bunun için çok çok uzaklara gitmenize de gerek yok; Kuşadası Limanı'ndan her hafta yeni maceralara yelken açan Yunan gemiler, 2020 itibariyle Kuşadası limanının yanı sıra İstanbul limanına da yanaşacak olan İtalyan ve Amerikan gemileri en güzel anlarınızı mükemmelleştirmek için ideal. Gemide evlilik aslında resmi ve sembolik olarak 2'ye ayrılıyor. Sembolik nikahlarda; nikah işlemlerini yapan çiftler geminin içinde yeniden Kaptan tarafından kıyılan sembolik bir nikahta yeminlerini tazeler ve çok az insanın yaşayabileceği bir deneyim olarak kaptan köşkünden gelinlik ve damatlıkları ile çıkabilirler. Geminin güvertesinde kendileri için hazırlanan kokteyle katılabilir ve tüm misafirlerin tebriklerini kabul edebilirler. Gemide nikahta 2 bin dolardan başlayan fiyatlarla nikah işlemlerinizi yapmanız mümkün.

SICAK HAVA BALONUNDA

Dünyanın herhangi bir limanında nikah yapmak isterseniz ise en az 3 bin dolar ayırmanız gerekiyor. Böylece ayaklarınız toprağa basarken "Evet" der ve limanda sizi uğurlayan yakınlarınıza el sallayarak gemiye binebilir, balayınıza yelken açabilirsiniz. Yıllar önce evlilik yemini edenler ise gemide 500-700 dolar arasında bir fiyata nikah tazeleyip eski günlerini yad edebilirler. Bir diğer seçenek ise ülkemizin en romantik bölgesi olan Kapadokya'da balonda nikah kıymak. Gün doğumuyla birlikte sadece mutluluktan değil, gerçek anlamda ayaklarınız yerden kesilirken ömrünüzün en önemli 'evet'ini diyebilir ve bir ömür sevgiye imza atabilirsiniz. Balayı için ise Kapadokya'dan daha güzel bir seçenek olamaz. Hele ki bu mevsimde...

MİLYON DOLARLIK MASALLAR

Antalya ve Bodrum'un ultra lüks otelleri ise masal gibi düğünlere kucak açarken özellikle Hintli zenginlerin listesinde zirvede yer alıyor. Milyon dolarlık Hint düğünlerine özenen Türkler de bu düğünlerin daha küçük çaplılarını bir konsept olarak tercih ediyorlar.

Gelin damatlar havaya uçup okyanusa açıldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN